Ze štábu obnovené ODA: Pesimismus se nekonal. Uspěli jsme v polovině kandidátek, řekl předseda

07.10.2018 13:10 | Zprávy

REPORTÁŽ V komorní atmosféře pronajatého sálu na radnici ve Starých Letňanech sledoval byznysmen a předseda znovuobnovené Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal spolu se svým týmem sčítání volebních výsledků. Naděje na výraznější úspěch v hlavním městě se spolu s tím, jak se výsledek zpřesňoval, sice tenčily, pesimismus se ale nekonal. Podle Sehnala uspěla strana zhruba z padesáti procent, a to tak, že získala své zastupitele. V budoucnu chce sestavovat další kandidátky. ParlamentníListy.cz byly u přímo toho.

Ze štábu obnovené ODA: Pesimismus se nekonal. Uspěli jsme v polovině kandidátek, řekl předseda
Foto: JK
Popisek: Pavel Sehnal napjatě očekává výsledky voleb

Dalo by se říct, že Letňany jsou jeho domácí půdou. S tamním starostou Kabickým udržuje Sehnal dobré vztahy. Skoro by to až vypadalo, že se oba pánové rozhodli ve vedení radnice vystřídat. Kabický kandiduje na druhém místě tamní kandidátky ODA, zatímco Sehnal ji vede.  

„Mám tady výstaviště, takže jsem usoudil, že mě tu lidé budou znát,“ vysvětluje Sehnal, zatímco aktualizuje volební výsledky. Na mysli nemá nic jiného než nepříliš vzdálený areál Letňanského výstaviště PVA Expo. Kromě dalších několika desítek firem, které řídí, je Sehnal i vlastníkem aquaparku a hotelu v Čestlicích u Prahy. Úspěch v Čestlicích lze tak považovat za další z priorit.

Letošní komunální volby jsou již třetí, do kterých znovuobnovená ODA pod Sehnalovou patronací jde. Rok a půl obnovená strana již o přízeň voličů bojovala jak v prezidentských, tak v loňských sněmovních volbách, ve kterých dominovalo Babišovo hnutí ANO.

Sehnalův tým s napětím očekává výsledky voleb...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…