Zeman proti Čaputové: „A teď můžeme držet hubu,“ utrousil lídr kavárny. A hovořil Drahoš

25.03.2019 7:12 | Zprávy
autor: vef

Již tento týden v sobotu bude Slovensko vědět, kdo bude jeho prezidentem na další volební období. Větší šance má právnička Zuzana Čaputová, která zvítězila i v prvním kole, proti ní stane místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič. A právě jeho přijal včera na Hradě prezident Miloš Zeman. Co k tomu může říct pražská kavárna? Můžeme jen držet hubu, uvedl už v pátek ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský v narážce na to, že řada jeho přátel vroucně podporuje Čaputovou… A Zeman se tudíž jen přidal. Na opačné straně.

Zeman proti Čaputové: „A teď můžeme držet hubu,“ utrousil lídr kavárny. A hovořil Drahoš
Foto: Repro ČT
Popisek: Zuzana Čaputová, zvolená prezidentka Slovenska

„Hrad právě oznámil, že Zeman přijme v neděli Šefčoviče. Mám trochu zlost na všechny přátele, kteří už týden s rozzářenýma očima veřejně kibicují do voleb na Slovensku. Teď nám nezbyde než držet hubu,“ napsal v pátek Žantovský v narážce na to, že mnozí lidé veřejného života podporují právě Čaputovou.

„Milý Michale, vůbec nechápu, jak to spolu souvisí, asi jsem natvrdlý. Také nevím, proč bychom měli držet hubu. Já s rozzářenýma očima tímto veřejně kibicuji do voleb na Slovensku, fandím Čaputové a budu v tom pokračovat. Proč bych měl držet hubu? Jenže to není oficiální postoj, takže je to zcela jedno. Hubu by měl držet prezident, to přijetí je nepřijatelné vměšování. Se mnou/s námi to vůbec nesouvisí. Navíc Slováci si to udělají stejně po svém a dobře tak,“ zareagoval na něj psychiatr Cyril Höschl. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…