Zlodějna a zatajování na festivalu ve Varech. Řeší se na vládní úrovni

04.07.2024 9:17 | Monitoring
autor: Martin Huml

Ostrá koaliční roztržka kvůli platbě kartou? Smrdí to zatajováním tržeb, obul se vládní poslanec do praktik, na které upozornil Filmový festival v Karlových Varech. Je to okurka, nenaskakujte na to, odpověděl mu bez skrupulí jeho koaliční kolega. I díky tomu se na scénu vrací diskuse o povinnosti přijímat platební karty. Je otázkou, zda by se současný stav měl změnit, řekl k tomu vysoký představitel Hospodářské komory.

Zlodějna a zatajování na festivalu ve Varech. Řeší se na vládní úrovni
Foto: pixabay.com
Popisek: Mezinárodní debetní karta - ilustrační foto

V poměrně ostrou názorovou výměnu se zvrhl spor dvou poslanců vládní koalice SPOLU ohledně práva platit bezhotovostně platební kartou či vyžadovat striktně hotovost.

Jádrem sporu se stal příspěvek poslance Michala Kohajdy, který na sociální síti X kritizoval nemožnost platby kartou na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Odkazoval se přitom na článek serveru iDnes.cz.

„Vyžadování platby v hotovosti smrdí zatajováním tržeb, to mi nikdo nevymluví. Pokud to nezajímá Karlovarský filmový festival, aby žádal lepší služby pro návštěvníky, tak to alespoň musí zajímat Finanční správu. Budu rád, když nás gen. ředitelka Hornochová bude informovat o provedených kontrolách,“ napsal poslanec za KDU-ČSL a přiložil odkaz na zmíněný článek, ve kterém se píše, že i letos někteří stánkaři na karlovarském filmovém festivalu odmítají přijímat platby kartou z důvodu, že se jim to nevyplatí.

„Údajné náklady na digitální platby jsou jen chabou výmluvou pro ty, které nezajímá pohodlí zákazníků,“ oponuje pak těmto argumentům v článku prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

jaká zlodějina? , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 04.07.2024 9:47:35
už si kohajda s družinou nepamatuje, jak současná koalice řvala jak protržená, když za všeobecného jásotu rušila EET? Tenkrát razili heslo, že se nemohou dívat na obchodníka jako na "sprostého podezřelého" To už neplatí?

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…