Zvaž odchod z ODS, vzkázal Fiala Novotnému. Ten mu odpověděl. Jednou jedinou větou

24.11.2020 18:07

Starosta pražské městské části Řeporyje Pavel Novotný se na svém facebookovém profilu vyjádřil k případnému odchodu ze strany. Tedy k tomu, že předseda strany ODS Petr Fiala v jednom z rozhovorů uvedl, že mu dochází s Novotným trpělivost. Novotný odpověděl „po svém“.

Zvaž odchod z ODS, vzkázal Fiala Novotnému. Ten mu odpověděl. Jednou jedinou větou
Foto: Repro Facebook
Popisek: Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS)
reklama

„Dotaz, Novinky.cz, pan předseda strany Fiala v rozhovoru uvedl, že byste měl zvážit odchod ze strany, a dodal, že mu dochází trpělivost, mohu poprosit o reakci? ‚Ano, četl jsem. Petr má stále plnou podporu MS ODS Praha Řeporyje‘,“ odvětil Novotný.

Fiala se v minulých dnech vyjádřil pro deník Právo k vulgaritám řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS) vůči ministryni financí Aleně Schillerové. „Pavel Novotný nemluví za ODS. Jeho to baví, nemůže si pomoci, jiné to nebude. Je to dospělý chlap. Jeho urážky jsou za všemi hranicemi a slušnému člověku je z toho trapně. Jeho provokace mě nebaví a nezajímají, nechci je dokola komentovat,“ uzavřel Fiala s tím, že Novotného odchod z ODS je k jeho zvážení, byl k tomu vyzván.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Starosta pražských Řeporyjí totiž v minulém týdnu nazval ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou „ubohou kur*ičkou“. Následný víkend však nevyužil k tomu, aby se političce omluvil, jak by mnozí lidé možná čekali, ale k tomu, aby své vulgární prohlášení ještě pořádně rozmázl.

Anketa

Chcete, aby Pavel Novotný byl na kandidátce ODS pro volby do Poslanecké sněmovny?

14%
86%
hlasovalo: 13555 lidí
„To jsou věci po dvou deci,“ zahájil video Novotný poněkud netradičně. A hned dodal, že chce vyřídit „drobnou vyříkačku“ s ODS stran jeho vyjádření o ministryni financí za hnutí ANO Aleně Schillerové, kterou nazval „ubohou kur*ičkou“.

„Na výroku trvám,“ zdůraznil Novotný ve videu na sociální síti Facebook, aby nikdo nezůstal na pochybách, že se takto hrubě vyjádřil zcela záměrně. „Já bysem chtěl říct, že Schillerová je estébákova kur*ička,“ doplnil o pár minut později.

Sám sebe vnímá jako výraznou tvář strany a z této pozice se prý musí vyjádřit ke kdečemu. A přitom z lůna pražské ODS jen poslouchá, ať zapomene na kandidaturu do Sněmovny. „Ku*va, co já mám dělat,“ rozčílil se na to konto Novotný, který prý přes rok a půl poslouchá z vlastní strany poslední dobou především „pokrytecké kecy“.

Fotogalerie: - Věnec řeporyjským vlasovcům

Starosta městské části Řeporyje Pavel Novotný polo...
Pamětní deska Ruské osvobozenecké armádě (ROA), te...
Pomník pražského povstání na Řeporyjském náměstí
Starosta vozil věnce na obecní multikáře, s níž kd...
Starosta vozil věnce na obecní multikáře, s níž kd...
Pamětní deska Ruské osvobozenecké armádě (ROA), te...

Jedním z šiřitelů těchto řečí je prý sněmovní matador ODS Marek Benda. „Víte, Pavel Novotný, já ho nepodpořím, jo,“ citoval volně řeporyjský starosta Bendu. „On je dobrý starosta, asi, ale víte, to jeho vyjadřování není úplně my cup of tea,“ pokračoval Novotný ve volné citaci Marka Bendy s odkazem na klasické anglické rčení o šálku čaje.

„Já ti dám cup of tea, Marku, já jsem poskočil ze 17. místa, “ vypálil Novotný.

Další rána směřovala na europoslance Jana Zahradila. „Zahradil, vole, o mně bude psát, vole, že stejně budou primárky, takže jsem odsouzenej, vole, a že mě nenechá tu stranu zničit,“ nešetřil hovězími výrazy starosta.

Chtěl tím ukázat, že zkrátka už nebude jiný, lidé to vědí, a přesto ho zvolili starostou. „A já v tý práci mám o polovinu míň času, o polovinu míň peněz, já nevidím svoje děti a místo toho, aby ta strana řekla ‚ty vole, jsi jedinej, kdo odvádí v Praze voliče Pirátům‘, aby mě ta strana motivovala, tak já poslouchám tyhle kecy,“ rozčiloval se, aby dal najevo, jak to vidí.

„Co ta strana ode mě chce?“ pokračoval v palbě otázkou.

A pak zasadil ránu senátorce Miroslavě Němcové.

„To je tak nefér, když Mirka Němcová, můj morální vzor, kvůli kterému tady dělám debila před svýma fanouškama a postuju tady video s tím hajzlem Vetchým prolhaným,“ nebral si dál servítky Novotný.

Všechno prý vydržel a pak od samotné Němcové uslyšel, že by kandidovat neměl, protože na to podle jejího názoru nemá, protože nemá trpělivost. „Mirko, děkuju za podporu, slyšet takhle rok před primárkama, že na to nemá, to člověku hodně pomůže. Děkuju, že jste mi tohle vzkázala před těma pražskýma voličema, pro který jste ikona. To je hodně nefér, tohle,“ konstatoval ironicky.

Své vystoupení proložil několika větami o tom, že Schillerová „je estébákova kur*ička“. A doplnil, že jen říká pravdu a nemá se za co stydět.

Celé své vystoupení pak už jen završil finálním výpadem, že by ve skutečnosti měl sněmovní kandidátku ODS a za spolupracujících koaličních stran v Praze vést. „Celá pražská ODS ví, že bych tu kandidátku měl vést,“ zuřil Novotný.

Přitom se zdá, že se ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v rámci spolupráce dohadují, že by kandidátku v hlavním městě měla vést šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.  

Novotný je ale přesvědčen, že kandidátku by měl vést on a měl by přilákat hlasy gayů a leseb, jak to dělají Piráti. „Oni to dělají líp než my,“ křičel do kamery Novotný s tím, že on je pramenem energie, který v té straně dává věci do pohybu, a stejně tak je prý schopen dát do pohybu i gaye a lesby a motivovat je k odevzdání jejich hlasu pro ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…