Erika Magdalena Peprná: Plány do nového roku? Co takhle konec světa?

09.01.2016 18:00 | Zprávy

Erika Magdalena Peprná přináší praktická doporučení bývalého příslušníka zelených baretů, speciálních jednotek americké armády, který má devastující krizi v našem “vyspělém” světě za pravděpodobnější, než si obvykle jsme ochotni připustit.

Erika Magdalena Peprná: Plány do nového roku? Co takhle konec světa?
Foto: facebook.com
Popisek: Třetí světová válka, ilustrace

V novém roce si většina z nás dělá nějaká předsevzetí. V lepším případě plány - předsevzetí málokdy fungují déle než tak dva dny. V rámci plánování toho, co s čerstvým novým rokem udělat, by bylo dobré nezapomenout na jednu “maličkost”, která se nám nejrůznějším způsobem stále připomíná: náš svět se může v podstatě kdykoli zhroutit.

Je tedy jistě výtečné naplánovat si třeba rozvoj firmy. Ale pokud jsme alespoň částečně racionální lidé a záleží nám na přežití i našich blízkých, je třeba především vědět, co dělat v nenadálé krizi.

Život na pokraji krize

Ta může přijít kdykoli a téměř jakkoli. V podobě války v Evropě či války světové, která se občas zdá být na spadnutí. Zatím se ji sice vždy podařilo odvrátit, ale dobojováno není: Když pomineme uprchlickou tsunami respektive muslimskou invazi, stále aktuálnější je i možnost, že naši křehkou technologickou civilizaci odešle do minulého času na chvíli "zešílevší" Slunce, nebo jiná přírodní katastrofa. Nejde o nic nereálného. I výsostně mainstreamoví vědci upozorňují, že "přímý zásah" částic vyvržených při sluneční bouři, který "sundá" satelity a vyřadí z činnosti elektrárny, je stále pravděpodobnější.

Hlídejte si, ať vám nikdo nevidí do karet. A vždycky, vždycky mějte plán

Pro tyto či jiné podobné případy je třeba si položit otázku: chci v takovém případě mít šanci přežít? A nemusí jít jen o prosté přežití, ale například také o přežití na svobodě. Platí to na obou stranách Atlantiku. Totalitarizace společnosti totiž postupuje tam i tam mílovými kroky. V Americe prý má vláda pro případ "vzbouření davů" již postaveny speciální pracovní tábory pro “nepřizpůsobivé” - FEMA camps. Něco podobného by se jistě líbilo i jejich evropským unijním “spojencům”. Není třeba pochybovat, že podobné “gulagy pro nepohodlné" budou dílem okamžiku. Jak se jim vyhnout?

V tom, a nejen v tom, radí Američanům Jeremiah Johnson, penzionovaný příslušník speciálních jednotek letectva americké armády. Sloužil jako záchranář, má kurzy přežití v divočině i přírodní medicíny. Je tedy skvěle vybaven k tomu, aby radil, co v takových situacích dělat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Utajená návštěva a neradostné vyhlídky

15:49 Jiří Weigl: Utajená návštěva a neradostné vyhlídky

Pondělní glosa Jiřího Weigla