Jan Urbach: Putin prý ovlivňoval RAF

25.06.2020 7:33

Bývalý člen německé teroristické organizace Frakce Rudé armády (německy Rote Armee Fraktion, RAF) tvrdí, že v době, kdy Vladimir Putin pracoval v řadách KGB na rezidentuře v Drážďanech, setkával se se členy této organizace a měl významné postavení v průběhu jednání.

Jan Urbach: Putin prý ovlivňoval RAF
Foto: Reprofoto: 1tv.ru
Popisek: Vladimir Putin.

Píše to ve své knize o aktivitách sovětské rozvědky na Západě Catherine Belton, ukázku potom nyní publikovalo Politico. Autorka tvrdí, že jsou jisté náznaky, že muž, se kterým hovořila, mluví pravdu. Druhou věcí ovšem je, že neexistují žádné dostupné dokumenty, potvrzující či alespoň naznačující pravdivost takových soudů. Ovšem … sovětská rozvědka z Německé demokratické republiky odvezla důležité dokumenty zpět do Sovětského svazu nebo méně významné zničila.

„Svědek“ o svém působení ve Frakci Rudé armády říká, že byli jen užitečnými idioty a měli na Západě vyvolávat chaos. O působení Putina v Drážďanech se ví velmi málo. Jeho bývalí partneři z východoněmecké Stasi jeho roli bagatelizují a tvrdí, že byla žádná nebo okrajová.

Po nástupu Putina do funkce ruského prezidenta řekl šéf zahraniční rozvědky Stasi Markus Wolf, že v Drážďanech byl Putin „nikým“. V rozhovoru dokonce prohlásil, že bronzovou medaili za zásluhy, která mu byla udělena, dostávaly i uklízečky. Taková slova jsou však podle komentářů pouze snahou o odvedení pozornosti.

 

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Temno. Ne od Jiráska, ale od nás...

11:10 Milan Knížák: Temno. Ne od Jiráska, ale od nás...

Vysokoškolský pedagog nesmí k studentům. I kvůli slovům o Ukrajině.