Americká armáda i tajné služby si řekly „Mustafá jako Mustafá“ a jednoho Mustafu prostě zavřely na kubánském ostrově, kde se z něj třináct let vyšetřovatelé pokoušeli vytáhnout (jistě v souladu s mezinárodním právem) informace o jeho komplicích a spolubojovnících. Zřejmě neúspěšně, jak jinak, když to byl úplně jiný Mustafá, než kterého hledali.
Tento případ nejenom ukazuje jistou zvrácenost námi aplikované „spravedlnosti“ na nepřátelské bojovníky, ale zvláště pak na kvalitu informací i metod používaných našimi spojenci v boji proti terorismu. Pokud vyslýchajícím trvá třináct let ověřit si jméno a identitu zadrženého, jak dlouho jim asi zabere z něj dostat třeba oblíbenou bravu, film nebo třeba mapu finančních toky teroristické organizace, pro kterou zadržený pracuje, pokud tedy pro ni pracuje a nedělá jednomu z jejich nákupčích třeba zahradníka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…