Babiš se také pustil do sbírání mediálních akvizic, takže je kvůli rostoucímu propojení mediálního, ekonomického a politického vlivu často přirovnáván k italskému magnátovi a politikovi Silivu Berlusconimu. Terčem kritiky se stala i organizační amorfnost jeho hnutí, které Babiš nejen kontroluje, ale de facto vlastní. I v tom připomíná Berlusconiho a jeho hnutí Forza Italia.
Na Babišovy politické aktivity se jeho kritici dívají s podezřením i proto, že česká politika si v minulém volebním období zakusila své s Věcmi veřejnými, politickým projektem podnikatele Víta Bárty, který byl konstruován podobně jako hnutí ANO a vyrostl z podobných ideových předpokladů — tedy odporu ke stávajícímu politickému establishmentu. Věci veřejné se pak ukázaly být vysoce nestabilním partnerem pro zbylé dvě koaliční strany. Bylo tomu i proto, že Bárta, vykazoval znaky jistého mesiášského komplexu, v čemž nebyl úplně nepodobný Babišovi.
Jenže Babiš se navzdory všem těmto podobnostem s Bártou, jakož i navzdory výše zmíněným varováním ze strany jeho kritiků, jeví zatím jako člověk, který se poměrně rychle učí politické řemeslo. Navíc se zdá, že má svoji misi v politice mnohem lépe promyšlenou než Bárta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz