Jiří Řezník: Clintonova lež v podání PhDr. Lubomíra Zaorálka

16.01.2014 16:16 | Zprávy

Pozice minstra zahraničních věcí vyžaduje schopnost odolávat tlakům zvnějšku, a to i čelit nepříjemným otázkám novinářů a veřejnosti, případně jejímu posměchu. O této schopnosti v žádném případě nesvědčí zkrášlování vlastního životopisu dle tlaků ulice. Je možná nepříjemným faktem, že si také jiní nezbedníci takto upravují údaje ve svých kádrových materiálech. Ale u ostatních nám nehrozí, že nás budou reprezentovat jako ministři zahraničí. Krátkozraká selhání k tomu postu nesednou.

Jiří Řezník: Clintonova lež v podání PhDr. Lubomíra Zaorálka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

V reprezentativní publikaci Kdo je kdo v pátém vydání 2005, s. 763 má pan Zaorálek  uvedeno v rubrice studium filozofie - politická ekonomie na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Dle mých informací i úvodního slova editora Michala Třeštíka oslovené osobnosti podklady pro jednotlivé  kolonky dodávaly pro tuto publikaci samy.

Podle Wikipedie to bylo takto: Podle svých slov se přihlásil na obor „Filosofie“ a k jeho přejmenování na „Marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie“ došlo až během studií.  V každém případě platí, že v citované  Kdo je kdo jsou záměrně uvedeny nepřesné údaje.

Nevadí, nemůže a nesmí vadit, že pan Zaorálek vystudoval obor marxisticko.-leninská filozofie, který tedy má zapsán ve svém vysokoškolském diplomu. Pokud někdo toužil studovat filozofii, tak proč ne, jiná možnost asi tehdy nebyla, musí ale vadít, že poněkud fabuluje i na svých webových stránkách v životopisu: Po roce studia stavebního inženýrství studoval na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně na fakultě filozofie, kterou ukončil v r. 1982. Jeho životopisný makeup je zcela vědomý, záměrný a účelový.

Nebude-li pan Zaorálek schopen prokázat, že nemohl nijak ovlivnit úpravu údajů ve svém životopisu na stránkách publikace Kdo je kdo, měla by být ještě jednou zvážena jeho nominace na pozici ministra věcí zahraničních, protože jeho selhání neskytá záruku, že bude schopen v této funkci prosazovat české zájmy. Pokud pan prezident Zeman neschválí nominaci pana Zaorálka na funkci ministra, tak to budu považovat za velmi pádný důvod. Orwellovské úpravy vlastního životopisu jsou ještě větším hříchem než Clintonova lež; ten chtěl chránit nejen sebe, ale především svou dceru, aby v něm ještě byla schopna vidět svého otce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Vzdělání vůdců

15:57 Jan Campbell: Vzdělání vůdců

Na Západě a na Východě se výchovné a vzdělávací filozofie, praktiky a obsahy výrazně liší.