O pouhých 0,8 stupňů Celsia se oteplilo za posledních 150 let. Na summit proti globálnímu oteplování se však sjelo rekordních 50 tisíc lidí, z toho nejméně polovina zástupců vlád, mezivládních a nevládních organizací a agentur OSN. Na letišti hosty přivítalo chladné, větrné počasí, kterému mnozí chytře čelili tím, že si drželi klobouky. Podle mnohých se tu a tam snesla i nějaká ta sněhová vločka jako symbol přátelství, míru a porozumění. Držet si klobouky je vlastně dobrý nápad, když se řítíme z kopce.
Minuta ticha jako oslí můstek
Summitu předcházely demonstrace po celé Paříži – navzdory zákazu shromažďování, který ve městě nad Seinou platí od nedávných teroristických útoků. Protestující, z nichž bylo 350 zadrženo, chtěli vyjádřit svůj nesouhlas se současným stavem "rozbouraného světa" a své opovržení nad politiky, kteří to způsobili. Účastníci summitu, v čele s potrefeným prezidentem Hollandem si to ale vyložili tak, že „v ně veřejnost vkládá velká očekávání.“
Děti našich dětí a také děti jejich dětí jistě budou mít datum pařížské monstr-schůze zatržené v kalendáři a některé z nich možná jako den, kdy „marnost a zoufalství opět nezvítězily nad kroupami a suchem“
Aby bylo jasno, že nejde o nějakou legraci, uctili přítomní politici minutou ticha oběti teroristických útoků. Což o to, tak se děje i před fotbalovými zápasy. Jenže nejsou to fotbalisté, kvůli nimž vznikl a prosperuje takzvaný islámský radikalismus.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV