Petr Hampl: K čemu jsou na světě prezidenti a premiéři

17.06.2022 11:28 | Komentář

Denní glosy Petra Hampla.

Petr Hampl: K čemu jsou na světě prezidenti a premiéři
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hampl na debatě: "Rusofobie-antisemitismus 21. století?"

Jan Keller v hezkém komentáři na Argumentu upozorňuje na podivnou situaci národních politiků, kteří užívají platy a další výhody, jako by vládli, přičemž jejich pravomoci jsou minimální. O hospodářských záležitostech se rozhoduje v korporátních centrálách, o politických věcech v Bruselu a Washingtonu. Ti lidé mohou být podle Kellera ohroženi tím, že si všichni všimnou, že jsou vlastně zbyteční.

Myslím, že Jan Keller přehlédl jejich novou úlohu. Národní vlády jsou od toho, aby prosazovaly rozhodnutí nadnárodních těles a aby dohlížely na své spoluobčany. Smysl voleb pak spočívá v tom, že si lidé vybírají své dráby, takže drábové jsou mezi dvěma tlaky. Jejich nadřízení po nich chtějí striktní plnění úkolů, jejich voliči jsou zase proti používání bičů. Pokud by snad v národních volbách zvítězil někdo, kdo chce hájit zájmy voličů, jednalo by se o revoluci. Ale k tomu dochází nesmírně vzácně.

(zdroj: petrhampl.com)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Mafiozní manipulace před volbami do EP pokračují

15:57 Jiří Paroubek: Mafiozní manipulace před volbami do EP pokračují

Zdá se, že mainstreamové agentury pro výzkum veřejného mínění tvoří nerozbornou jednotu.