Přesný počet pracovních příležitostí vytvořených tímto projektem je diskutabilní, ale střízlivý odhad je několik tisíc míst. Byla by to většinou místa pro dělnické profese, což také vysvětluje podporu se strany odborů, tedy voličstva, které si většinou prezident z řad Demokratické strany hledí předcházet.
Ale jiná část jeho voličstva, totiž lobby ochránců životního prostředí, se postavila proti projektu a u našeho prezidenta získala navrch.
Hned poté, co prezident projekt zamítl, tři demokratičtí uchazeči o úřad prezidenta – Hillary Clintonová, Bernie Sanders a Martin O'Malley – prezidentovo rozhodnutí podpořili. Bližší pohled na prezidentovo zdůvodnění jeho politicky motivovaného rozhodnutí zavrhnout projekt tohoto ropovodu vyvolává otázku, proč takové množství příslušníků americké dělnické třídy, zejména těch s nízkými příjmy, neustále podporují demokraty – stoupence rozsáhlé vládní moci, jejichž zájmem je spíše levicová agenda než vytváření pracovních příležitostí a přínos k prosperitě Ameriky.
Průzkumy pravidelně ukazují, že v popředí zájmu Američanů je stav ekonomiky a zaměstnanosti. A na tomto poli je dnešní prezident obzvláštní pohromou. To by ale při poslechu jeho obajoby zrušení projektu nebylo zřejmé.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…