Vladimír Ustyanovič: Sto dní trápení prezidenta Pavla, nebo občanů České republiky?

17.06.2023 7:36 | Komentář

Zamyšlení. Nebudu opakovat co rezonuje ve všech médiích, nikoli jenom hlavního proudu, a vrátím se ke známému článku Josefa Mašína mladšího, který byl publikován na Parlamentních listech. Pro připomenutí, jeho otec Josef Mašín starší, člen odbojové skupiny Tři králové, které popravilo německé gestapo. Synové po komunistickém puči zahájili boj proti komunistům, bohužel se dopustili několika vražd na bezbranných obětech. Později se prostříleli na západ a skončili v armádě ve Spojených státech u speciálních jednotek.

Vladimír Ustyanovič: Sto dní trápení prezidenta Pavla, nebo občanů České republiky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Petr Pavel pronesl projev ve sněmovně. Poté se odebral zpátky pěšky na Hrad

Když byl dotázán Josef Mašín, zda po inauguraci nově zvoleného prezidenta Pavla by nechtěl navštívit Českou republiku, tak jeho odpověď byla nadmíru rázná: „prvního prezidenta ožralu jste si zvolili za podpory komunistů a nyní máte v čele státu zase komunistu“.

Nebudu rozebírat šestiminutový projev prezidenta při návštěvě Poslanecké sněmovny, i tak to pro něj byl nadlidský výkon a položím pár otázek směrem k prezidentu, který si myslí, jak se domnívám, že je schopen překročit svůj stín. Američané internovali statisíce japonských Američanů, kteří za druhé světové války žili na území USA. Internační neboli koncentrační tábory na území Spojených států jsou noční můrou Severní Ameriky dodnes. Rozumím tomu tak, že prezident byl naočkován totalitou a toto očkování je asi celoživotní, jinak si neumím vysvětlit, že západní zpravodajské služby by měly zvýšit dohled nad občany Ruské federace na svých územích. Radši nebudu urážet inteligenci pana prezidenta, která je všeobecně známa. Věřím, že většina ruských občanů taky díky tomu, že nesouhlasila s tamním režimem, odešla do zahraničí. Tito ruští občané dodržují zákony daných zemí a jenom proto, že se hlava jejich státu rozhodla z důvodů více méně známých či neznámých, mají být součástí kolektivní viny a zatraceni. Narcistických sklonů prezidenta si všimli už i na webu TN.cz a nechápu, proč neapeluje k zastavení války na Ukrajině, když za poslední týden zemřelo 6000 vojáků a civilistů.  Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Stát bude dál platit odškodné

11:34 Zdeněk Jemelík: Stát bude dál platit odškodné

Sdílím nespokojenost veřejnosti s pokračujícím zvyšováním výdajů státu na odškodnění obětí nesprávně…