B. Sobotka: Jednoznačně odsuzujeme vpád komanda do ČT

11.03.2011 23:58

Tvrdě odsuzuji dnešní vniknutí komanda Vojenské policie do budovy České televize. Jen v posledních třech dnech jsme svědky již druhého, naprosto bezprecedentního útoku na demokracii v českých mediích. Vnímám nepochopitelný počin ministra Kalouska, ale především dnešní vpád "zakuklenců" do budovy na Kavčích horách za snahu o zastrašení medií, a to jak soukromých, tak veřejnoprávních.

B. Sobotka: Jednoznačně odsuzujeme vpád komanda do ČT

Česká televize má plné právo na nevydání dokumentu v kauze Krejčík, neboť zcela pochopitelně chrání své zdroje informací. Stejně, jako je má právo chránit Miroslav Kalousek, který rovněž odmítl sdělit, kdo mu prozradil podrobnosti jednání šéfredaktorů českého tisku. Pokud má vojenská policie jakékoliv podezření, měla by v první řadě vyhledat toho, kdo podobné utajované informace poskytuje novinářům, nikoli jít opačným směrem.

Apeluji na premiéra Nečase, aby v případě, že se ze strany Vojenské policie prokáže jakékoliv porušení zákona, vyvodil okamžitou politickou odpovědnost a neprodleně odvolal ministra obrany Alexandra Vondru. Podobná demonstrace síly státní moci, prostřednictvím zakuklených komand se samopaly, je nepřijatelná a sociální demokracie ji jednoznačně odsuzuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kuba (ODS): Na opakované komunální volby bude méně peněz

9:29 Kuba (ODS): Na opakované komunální volby bude méně peněz

ODS v Jihočeském kraji poslala lidem v Lenoře 125 000 korun jako dar a příspěvek na obnovu domu poni…