Drastichová (VV): Varujeme před dalším rušením lůžek v nemocnicích

3. 5. 2012 11:16

Nemocnice čeká další boj se zdravotními pojišťovnami, tentokrát o zachování lůžek. Kvůli omezení některých medicínských oborů se například v Havířově mluví o rušení šestašedesáti lůžek. To by postihlo především chirurgii, která by nově měla mít lůžek pouze třicet. Tu chirurgii, kde se zde ročně provádí 2200 operací ročně, což s třemi desítkami lůžek těžko bude dál možné.

Drastichová (VV): Varujeme před dalším rušením lůžek v nemocnicích
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Jana Drastichová, poslankyně VV a předsedkyně Krajské rady Moravskoslezský kraj
reklama

Proto moravskoslezské Věci veřejné redukční záměr pojišťoven považují za nepochopitelný. Omezení by se navíc nevyhnulo ani Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji. V orlovské části nemocnice chtějí pojišťovny omezit provoz na interně, chirurgii, rehabilitaci a oddělení ARO. Účinnost úprav a změn by měla vstoupit v platnost 1. ledna 2013, kdy začnou platit nové Rámcové smlouvy se zdravotními pojišťovnami.

S tímto návrhem regionální rada VV zásadně nesouhlasí a úmysl odvést z Orlové oddělení ortopedie považují za více než absurdní, vzhledem k faktu, že právě na orlovském pracovišti lékaři provedli nejvíce operací endoprotéz v rámci Moravskoslezského kraje. Oddělení navíc zajišťuje čtyřiadvacetihodinový úrazový příjem, který není na všech ostatních ortopedických pracovištích v regionu k dispozici, a navíc má toto pracoviště akreditaci na vzdělávání II. stupně od Ministerstva zdravotnictví. Regionální VV postup pojišťoven znepokojuje a apelují na hejtmanství, aby rozumně zvážilo, zda je takový krok nutný. Krajská rada se navíc obává, že pojišťovny chtějí omezit počet lůžek i na jiných odděleních dalších nemocnic v kraji a to přesto, že se snižoval už v letech minulých. Moravskoslezská krajská rada VV bude vývoj jednání zřizovatelů a vlastníků nemocnic se zdravotními pojišťovnami i nadále sledovat.

Mgr. Jana Drastichová, poslankyně za VV a předsedkyně krajské rady VV MSK

Mgr. Jana Drastichová

  • BPP
  • Vaše dotazy ráda zodpovím na svém Facebooku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Veciverejne.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat, že i věřitelé mají určitá práva

17:33 Výborný (KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat, že i věřitelé mají určitá práva

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2021 k exekučnímu řádu