Onderka (ČSSD): Bazén za Lužánkami zachráníme

11.03.2010 15:18

Jediný padesátimetrový bazén bude sloužit jak veřejnosti, tak sportovním klubům.

Onderka (ČSSD): Bazén za Lužánkami zachráníme

Město Brno získalo krytý plavecký stadion za Lužánkami. Abych byl přesný, za 19 milionů korun koupil devětačtyřicet padesátin této stavby. O zbylém „dílku" samozřejmě dále jednáme. Na lednovém zasedání zastupitelstva hlasovali pro jeho koupi všichni v té chvíli přítomní zastupitelé a řekli tedy jednohlasné „ano" napříč politickým spektrem.

Dále čtěte: Onderka (ČSSD): Naděje v Brně

Jedná se o zásadní krok ve vývoji sportovního objektu, který měl velmi složitý život. Již jeho stavba se neskutečně vlekla. Od roku 1978 začal sloužit veřejnosti a vyznavačům vodních sportů. Po sametové revoluci, v první polovině devadesátých let, jej získal od státních sportovních složek privátní subjekt. Tehdejší vedení města Brna se v této záležitosti neangažovalo, nechtělo jej vlastnit. Převládal názor, že privatizace takovýchto sportovních zařízení je všemocným lékem. Dnes víme, že to byl to mylný názor.

Přitom se město mohlo poučit v zahraničí, kde klasické kryté plavecké bazény vlastní regiony, obce, univerzity a další subjekty, které nejsou klasickými podnikateli. Brno zvolilo jinou cestu. Poskytovalo dotace na provoz; nejprve do roku 2003 jeho majiteli a poté sportovním oddílům jako příspěvek na úhradu nájemného za plavecké dráhy. Majitel kryté padesátky však situaci finančně nezvládl, a tak plavecký stadion chátral.

ČtěteOnderka (ČSSD): A co daň z laptí, pane ministře Janoto?

Město Brno jej chce zachovat pro veřejnost a ještě rozšířit o akvapark. Proto areál zakoupilo, i když musí počítat s tím, že nejnutnější opravy na odstranění závad budou podle odborného odhadu stát přes 14 milionů korun. Pokud by však bazén po nějakou dobu přestal poskytovat Brňanům prostor pro sport a relaxaci, náklady na jeho opětovné uvedení do provozu by se ještě zvýšily.

Roman Onderka
primátor města Brna

Oranžová kniha ČSSD - Veřejná správa 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Onderkaroman.cz

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Vážený pane učiteli Rakušane, to myslíte jako vtip?

10:04 Mašek (ANO): Vážený pane učiteli Rakušane, to myslíte jako vtip?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Rakušanovi.