Střelba. „Proč policista utíká pryč?“ Atentát na Fica. Lidé našli na videozáznamu

16.05.2024 18:30 | Monitoring

Slovenský premiér Robert Fico byl včera postřelen, když po výjezdním zasedání vlády vyšel mezi lidi. Jeho stav je velmi vážný, stále není mimo ohrožení života. Juraj Cintula, 71letý muž z jihu Slovenska, jenž je z útoku na slovenského předsedu vlády podezřelý, podle televize Markíza řekl, že je hrdý na to, co udělal. Nyní je zadržován v Nitře. Jak to při střelbě vypadalo na místě, okomentoval novinář Tomáš Bella.

Střelba. „Proč policista utíká pryč?“ Atentát na Fica. Lidé našli na videozáznamu
Foto: Reprofoto: Twitter
Popisek: Situace po střelbě na slovenského premiéra Roberta Fica

„Asi je to too soon, ale z filmů víme, že při střelbě na politika v kapitalistických zemích všichni v panice utíkají pryč, ale ze slovenského videa víme, že Slováci všichni po střelbě dále stojí doslova dva metry od atentátníka a křičí na něho ‚ty kokot!‘,“ popsal novinář Denníku N Tomáš Bella. 

V komentářích pak upozornil na jedno video prchajícího policisty jeden z diskutujících. „Na videu vidno, že pryč utíkal policajt. Aspoň někdo, ne?“ poukázal diskutující. 

„Nejzajímavější je reakce ochranky. Atentátník vytáhne kvér pár metrů před Ficem … Ochranka nehnutě stojí a kouká, co se bude dít. Po prvním výstřelu se proberou a začnou poskakovat, jako by se v první řadě snažili zachránit sami sebe. Ale třeba to tak jen vypadá na videu...“ okomentoval další diskutující.

Útočník na premiéra Fica vystřelil po jednání vlády v Handlové. Premiér vyšel mezi lidi, aby se s nimi pozdravil. Jeho stav je stále vážný, podrobil se několikahodinové operaci.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

,!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekudli , 16.05.2024 18:53:02
Asi tam policisté nemají heslo pomáhat a chránit. Nebo utekl aby nepřekážel.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…