Poc (ČSSD): Krize obchodování s emisemi se prohlubuje

17.04.2013 21:08 | Zprávy
autor: ČSSD

Europoslanci nepodpořili dočasné odebrání 900 miliónů povolenek ze systému EU pro obchodování s emisemi (EU ETS). Ve velmi těsném hlasování rozhodlo pouhých devatenáct hlasů.

Poc (ČSSD): Krize obchodování s emisemi se prohlubuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Poc

 

Parlament odmítl návrh Komise na tzv. “backloading” a zprávu vrátil zpět do projednávání ve Výboru pro životní prostředí.

Návrh na odmítnutí podala finská europoslankyně Riitta Korhola z Křesťanských demokratů (EPP), která dlouhodobě vystupuje proti EU ETS. Europoslanci ho schválili poměrem 334 pro 315 proti.

Komise lituje rozhodnutí Parlamentu, svůj návrh ale nestáhla.

Výbor ITRE Evropského parlamentu již jednou návrh Komise na backloading odmítl, odpovědný výbor ENVI ale zprávu schválil. Europoslanci jsou tak v otázce dočasného stažení emisí rozděleni stejně jako jednotlivé členské státy, průmyslová odvětví i neziskové organizace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Všichni tihle lepšolidé jsou vlastně jen ufňukaní zbabělci

20:06 Rajchl (PRO): Všichni tihle lepšolidé jsou vlastně jen ufňukaní zbabělci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukrajinské tenistce Lesii Tsurenkové.