Rouček (ČSSD): Odpovědi na výzvy 21. století

13.11.2010 8:44

Místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček se v pátek v Praze zúčastnil tří odborných konferencí zaměřených na problematiku Evropské unie.

Rouček (ČSSD): Odpovědi na výzvy 21. století

Dopoledne přijal pozvání Bankovního institutu Vysoké školy a.s. a Evropského hnutí v ČR k účasti na mezinárodní vědecké konferenci s názvem "Finanční krize, měnové a fiskální problémy se zaměřením na EU". Spolu s Liborem Roučkem na konferenci vystoupil například guvernér České národní banky Miroslav Singer.

"Budoucnost Evropy - lidé - zdroje - technologie" byl název druhé dnešní konference, kterou zorganizovalo Středisko bezpečnostní politiky CESES z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy ve spolupráci s Nadací Friedricha Eberta, Zastoupením Evropské komise v ČR a dalšími partnery. Konference proběhla v prostorách Národní technické knihovny a mezi řečníky byli vedle místopředsedy EP Roučka také Štefan Füle, evropský komisař pro rozšíření, Pavel Drobil, ministr životního prostředí ČR, Renilde Loeckx, velvyslankyně Belgického království v ČR, či Pierre Lévy, francouzský velvyslanec v ČR.

Třetí a závěrečnou akcí byla panelová diskuse pořádaná Ústavem mezinárodních vztahů a Informační kanceláří Evropského parlamentu v Praze s názvem "Na cestě k rozšíření EU". Zde se Libor Rouček setkal opět s komisařem Fülem. Společně s nimi postupně vystoupili i velvyslanec Chorvatska Frane Krnič, velvyslanec Turecka Koray Targay či belgická poslankyně EP Neyts-Uytterbroeck.

"Evropská unie i svět čelí mnoha výzvám, jako jsou ekonomická krize a krize světových finančních trhů, nešíření zbraní hromadného ničení, regionální konflikty, energetická bezpečnost, změny klimatu, potravinová bezpečnost, boj proti chudobě, nemoci a pandemie a v neposlední řadě prosazování lidských a občanských práv ve světě. To, jak na tyto výzvy dokáží Evropa a svět odpovědět, určí, jakým směrem se bude náš vývoj v 21. století ubírat. A právě akce toho typu pomáhají hledat odpovědi a řešení. Na všech třech dnešních konferencích vystoupili představitelé politiky, akademické sféry, občanské společnosti i byznysu. Tak jako dnes nemůže žádná, byť sebevětší země současné problémy vyřešit sama, tak ani politika nemůže jednat osamoceně bez spolupráce a konzultace s ostatními sférami společnosti", vysvětlil Libor Rouček smysl těchto akcí a své účasti na nich.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Minimální mzda musí růst na důstojnou úroveň

8:35 Ministryně Maláčová: Minimální mzda musí růst na důstojnou úroveň

Česká republika v mezinárodním měřítku stále drží v úrovni minimální mzdy na nejnižších příčkách. Má…