Rusnok (LIDEM): Povinné zimní pneumatiky - jednoduché řešení velkého problému

08.05.2012 7:34 | Zprávy
autor: LIDEM

Nelze než souhlasit se záměrem ministerstva dopravy uzákonit povinnost používat zimní pneumatiky po celé zimní období bez výjimky.

Rusnok (LIDEM): Povinné zimní pneumatiky - jednoduché řešení velkého problému
Foto: Archiv JR
Popisek: Poslanec Jiří Rusnok

Současné znění zákona, které operuje s termíny jako je „očekávání nepříznivých podmínek“, je matoucí jak pro řidiče, tak pro policisty. Vede pouze k možným sporům při případných problémech.

Dohadovat se o nebezpečnosti letních pneumatik v zimě je zcela jistě zbytečné. Každodenní zpravodajství plné tragických nehod mluví samo za sebe. Proto je třeba přivítat každé opatření, které jakýmkoliv způsobem pomůže zvýšit bezpečnost na silnicích. Povinné používání zimních pneumatik po celé zimní období, jež však musí být v zákoně jednoznačně definované, je příkladem jednoduchého opatření, které s malými náklady může vést k velkým výsledkům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Další z řady “mladických nerozvážností”?

22:01 Vondráček (Svobodní): Další z řady “mladických nerozvážností”?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu na snahu prezidenta Pavla vést českou delegaci na sum…