Brno má třetí největší podnikatelský potenciál

07.05.2019 19:33

Brno se umístilo na třetím místě v rámci celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který zpracovává analytická agentura Datank. Ocenění dnes na slavnostním vyhlášení výsledků převzal radní Marek Fišer. Mezi velkými městy je na tom Brno nejlépe, na vyšších příčkách se umístila menší města Prostějov a Humpolec.

Brno má třetí největší podnikatelský potenciál
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice, celkem 205 měst a 22 městských částí. Nejlépe z analýzy vyšel Prostějov, na druhém místě skončil Humpolec. „Z velkých měst je Brno číslem jedna pro byznys v České republice. Je to dáno unikátním ekosystémem, který tvoří špičkové univerzity a celkové inkubační prostředí, které tu s JICem a Jihomoravským krajem budujeme. Máme tu velké plochy, jako je např. Technologický park, ve kterém jsme schopni koncentrovat úspěšné byznysové projekty, díky čemuž je možné mezi nimi sdílet jejich know-how. Takto unikátní prostředí podle mě není v celé Evropě," podotkl náměstek Tomáš Koláčný.

Analytici agentury Datank dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií – podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. „Výborné umístění je dokladem toho, že se město Brno snaží vyjít podnikatelům vstříc. S podnikatelským sektorem máme intenzivní schůzky, spolupracujeme s JICem, Regionální hospodářskou komorou, s univerzitami a s Jihomoravským krajem. Snažíme se vytvořit co nejpříznivější podnikatelské prostředí a zaměřujeme se na popularizaci technických a přírodovědných oborů. Jedním z takových kroků je projekt Brno Ph.D. talent, který se zaměřuje na to, aby v Brně zůstávalo co nejvíce vynikajících lidí, kteří se budou podílet na dalším rozvoji," připomněla primátorka Markéta Vaňková.

Letos se uskutečnil již 11. ročník výzkumu. Vyhlašuje jej týdeník Ekonom.

(zdroj: brno.cz)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…