Hradec Králové: Se začátkem školního roku s drobnými změnami v MHD

24.08.2014 8:27 | Zprávy

Úderem září začne MHD jezdit v pracovních dnech standardně opět podle prvního sloupce jízdního řádu a vozy by se měly vrátit například do lokality rekonstruované křižovatky U Husa či do Veverkovy ulice. Na nejvytíženější linky nasadí dopravní podnik opět ve větším počtu kloubové vozy. S koncem srpna se opět umlčí pravidelný režim hradeckého turistického vláčku, který už pátý rok křižuje ulicemi východočeské metropole. ?

Hradec Králové: Se začátkem školního roku s drobnými změnami v MHD
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Nestandardními trasami jezdily o prázdninách na určitých rekonstruovaných úsecích ve městě vozy dopravního podniku. Rekonstrukční práce byly načasovány právě s ohledem na klidnější provoz ve městě pokud možno na letní měsíce, kdy je velké množství Hradečanů na dovolených mimo město. Objízdné trasy a provizorní zastávky MHD s koncem prázdnin na vybraných místech končí a režim městské hromadné dopravy se tak vrací do svého stálého režimu podle obvyklého sloupce v jízdním řádu. „Počítáme s tím, že se vozy MHD vrátí s počátkem školního roku do ulice P. Jilemnického, na Gočárovu třídu a do Veverkovy ulice,“ sděluje Leo Sedláček z Dopravního podniku města Hradce Králové (DPMHK). Ne všude, kam se od září vrátí MHD, budou ulice otevřeny veškeré dopravě. Například rekonstruovaná křižovatka U Husa bude prozatím průjezdná s ohledem na pokračující stavební práce pouze pro vozy MHD. Městská hromadná doprava se vrátí v průběhu podzimu opět do Jižní ulice, rovněž na křižovatku Mostecká s třídou ČSA.

V červenci a v srpnu dopravní podnik z úsporných důvodů častěji využíval kratších vozů, od září už opět nasadí do terénu více kloubových. Informace o naplněnosti jednotlivých spojů a linek dopravní podnik čerpá v průběhu dne od cestujících i řidičů a podle potřeby nasazuje velkokapacitní kloubové vozy. „Jízda velkokapacitních autobusů je dražší a proto pečlivě vážíme jejich provoz. Nasazení kloubových autobusů a trolejbusů bude stejné jako před prázdninami, to znamená, že kloubové vozy budou v pracovních dnech na většině spojů linek 1, 2, 23, 24, 27 a na některých spojích linek 6 a 9,“ prozradil Leo Sedláček z DPMHK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

22:42 Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

Písek v závěru minulého týdne hostil tajemníky městských úřadů jihočeských měst.