Jablonec nad Nisou: Město ukončilo nájemní smlouvu s restaurací

05.09.2014 13:35 | Zprávy

Restaurace Adam a Eva na náměstí před radnicí na rohu Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou od konce července nefunguje. Jejímu provozovateli město ukončilo nájemní smlouvu z důvodu opakovaného neplacení nájemného.

Jablonec nad Nisou: Město ukončilo nájemní smlouvu s restaurací
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Náměstí v Jablonci

„Nájemce byl opakovaným dlužníkem na nájemném. Od ledna 2012 mu bylo zasláno 8 upomínek. Zatímco v loňském roce plnil splátkový kalendář vystavený na základě dohody o uznání dluhu, letos se tak nestalo,“ konstatuje Jana Kratochvílová, z odboru správa majetku města.

Vedení města mělo zájem na tom, udržet restauraci s letní zahrádkou v centru města, a proto s nájemcem restaurace probíhala opakovaná jednání. Bohužel vzhledem k platební morálce a dlužné částce byla nájemní smlouva vypovězena na základě usnesení Rady města 15. 5. 2014. Tříměsíční výpovědní lhůta vypršela 31. 7. 2014 a nájemce měl vyklizené prostory předat zpět městu. To se ale nestalo, v restauraci nejen že zůstala většina vybavení, ale dokonce i zásoby jídla. „Zůstaly tu i nakrájené rohlíky,“ potvrzuje Kratochvílová na co všechno při kontrole narazili. V současné době se celý objekt vyklízí a deratizuje na náklady města. Po odstranění případných závad budou prostory v objektu Mírové náměstí 14 v Jablonci nad Nisou předepsaným způsobem opět nabídnuty k pronájmu. „Náklady na vyklizení a deratizaci budeme spolu s dlužnou částkou samozřejmě vymáhat na bývalém nájemci,“ říká náměstek primátora Miloš Vele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa chystá jedenáctý ročník závodu City Cross Run & Walk

13:43 Česká Lípa chystá jedenáctý ročník závodu City Cross Run & Walk

Zarezervujte si svoje místo na startu! Česká Lípa chystá již jedenáctý ročník oblíbeného závodu pro …