"V loňském roce jsme vyznačili nově modrou trasu z Výpřeže do Ostašova a obnovou značení prošlo osm tras vycházejících z Liberce v celkové délce 46 kilometrů. Proběhla údržba tří dřevěných směrovníků, a směrovník u Dvořákova kříže musel být znovu instalován, protože byl vyvrácen – zřejmě v důsledku poškození těžkou lesní technikou. Bylo vyměněno nebo nově instalováno dvacet směrovek a tabulek místního názvu," uvádí předseda Krajské komise značení Libereckého kraje pan Jaromír Růžička.
A co všechno spočívá v činnostech a úkolech takového značkaře?
Součástí práce je jednak pravidelná obnova značení, při které značkař prochází přidělený úsek trasy, kontroluje, zda je značení srozumitelné a zda turista může jít spolehlivě po zvolené trase. V případě, že zjistí nějaký nedostatek, tak ho odstraní a při této pravidelné obnově musí každou značku opatřit novým nátěrem. Každá trasa prochází pravidelnou obnovou jednou za tři roky. Z katastru města Liberec vychází celkem 23 značených turistických tras.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

16:47 Liberec: Pozor soutěž, aneb zatočme s cigaretovými nedopalky
Odbor ekologie a veřejného prostoru ve spolupráci s kolektivním systémem společnosti NEVAJGLUJ, a.s.…