V minulém roce se mezi projekty poprvé objevil tábor pro děti, které se ocitly v těžké životní situaci a potřebovaly aktivně strávit volný čas. Vzhledem k velkému počtu zájemců se letos tato nabídka rozšíří navíc o víkendový pobyt. Zcela novou položkou je také zavedení osobních kamer pro městskou policii. „Umisťují se přímo na oděv, takže strážníka neomezují a umožňují snímat průběh zásahu. Záznamy pak mohou sloužit například jako důkazní materiál.“ vysvětlila Miroslava Najmanová, manažer Programu prevence kriminality Městského úřadu v Litoměřicích. Jak ovšem upozornila, v případě pobytu pro děti i zakoupení kamer však město zatím čeká na schválení dotace.
Součástí PPK jsou i letos pravidelné akce zaměřené na vzdělávání dětí a mládeže. K těmto aktivitám patří například projekt „Jak se nestát závislákem“ věnující se tématu drog. Dále „Žáci v bezpečí“, pro děti z mateřských a základních škol, nebo také „Program primární prevence rizikového chování pro školy“, který se zaměřuje například na kyberšikanu a cílí nejen na žáky, ale i na rodiče. V roce 2018 jím prošlo celkem 2 350 dětí a 50 pedagogických pracovníků, výchovných poradců a metodiků prevence. PPK myslí i na děti z azylových domů, které učí, jak se chovat v nebezpečných situacích. Nechybí ani akce zaměřené na prevenci krádeží, či program pro seniory. Samozřejmostí je i letos průběžná obnova kamerového systému ve městě, která je z celého PPK finančně nejnáročnější (530 tisíc korun).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV