Nový Jičín bude mít nový betlém a ozdoby ve tvaru klobouku

20.11.2017 7:37

Nový Jičín se už připravuje na Vánoce. V ulicích se instaluje světelná výzdoba, na náměstí se staví dřevěné městečko pro vánoční jarmark, zajištěn je i vánoční strom. O letošním adventu představí město i několik novinek.

Nový Jičín bude mít nový betlém a ozdoby ve tvaru klobouku
Foto: Nový Jičín
Popisek: Nový Jičín

Budovu radnice a Staré pošty, kde sídlí městské kulturní středisko, ozáří nové světelné girlandy. Na vánočním stromu se letos poprvé objeví ozdoby ve tvaru klobouku, symbolu města, a u morového sloupu bude postaven dřevěný betlém. Světelná výzdoba se zapne první adventní neděli, vánoční strom již tradičně rozsvítí Mikuláš 5. prosince. V letošním roce investuje město do výzdoby přibližně 220 tisíc korun.

„Chceme sjednotit světelnou výzdobu na Masarykově náměstí. Návštěvnické centrum, Starou poštu a radnici ozdobí totožné světelné převěsy,“ uvedla vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín Radka Bobková. Nový Jičín si také nechal vyrobit betlém z topolového dřeva. „Figury budou více než metr vysoké. Zatím jich je pět a každým rokem chceme doplňovat další postavy. Betlém bude chráněn přístřeškem,“ doplnila Bobková.

Na Masarykově náměstí budou od 1. do 24. prosince probíhat tradiční vánoční trhy. Je stanovena doba od 8:00 do 22:00, po kterou mohou mít prodejci svůj prodejní stánek otevřen pro veřejnost. Na Štědrý den se bude prodávat jen dopoledne. Téměř každý den bude jarmark doplněn kulturním programem. „Pro ty nejmenší máme připravenou zábavu ve vytápěném stanu. Kromě vánočních ozdob, dárků a občerstvení si mohou návštěvníci od 21. do 23. prosince zakoupit na náměstí také vánočního kapra, v Žerotínově ulici se budou prodávat vánoční stromky,“ dodala Bobková.

Vánoční ozdoby a strom budou v Novém Jičíně svítit až do svátku Tří králů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.