„Natíráme všechny stromky do výše pěti metrů v parcích i na sídlištích,“ řekl vedoucí střediska veřejné zeleně technických služeb Pavel Zápalka. „Používáme takové složení postřiku, které chrání smrky a jedle nejen před zloději, ale také před okusem zvěře,“ doplnil Jiří Schindler z odboru životního prostředí novojičínské radnice. Některým stromkům lesníci také ulamují větvičky, čímž sice utrpí atraktivita jejich vzhledu, ale životaschopnost nikoli.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

