Oslavme společně Den Prahy 1

02.05.2011 9:02

Jan Neruda, Eduard Bass, Franz Kafka, Božena Němcová, Jan Hus, Jaroslav Hašek a Karel Jaromír Erben - to jsou osobnosti české literatury a historie, s nimiž nás blíže seznámí letošní oslavy Dne Prahy 1. Ty se uskuteční v sobotu 7. května a zavedou nás do parku Kampa, na Slovanský ostrov, do Františkánské zahrady, na Kozí plácek, Betlémské náměstí, Střelecký ostrov, Uhelný trh nebo třeba do Malostranské besedy.

Oslavme společně Den Prahy 1

„Praha 1 - literární", tak zní podtitul letošních oslav Dne Prahy 1, jež nám nabídnou nejen příjemnou procházku po krásných místech naší městské části, ale představí nám i spisovatele a básníky, jejichž životy a tvorba byly spjaty s Prahou 1. Ukázky z jejich děl pak doprovodí také historické kostýmy z doby jejich života.

 Součástí bohatého programu budou i zajímavé doprovodné akce - kurz tvůrčího psaní s Jiřím Dědečkem v Malostranské besedě (omezená kapacita!), literární kavárna v parku Kampa či knižní trh a maraton ve čtení na Slovanském ostrově.

 Pro zájemce bude připravena literární tajenka. Úspěšní luštitelé postoupí do slosování o zajímavé ceny, které pak proběhne večer v parku Kampa v rámci závěrečných koncertů Pavla Dobeše a Moniky Načevy s Michalem Pavlíčkem.

Další zprávy z Prahy 1 čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: praha1.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň spustila ChatBot, nový nástroj pro komunikaci s občany

16:07 Plzeň spustila ChatBot, nový nástroj pro komunikaci s občany

ChatBot, neboli robot sloužící pro okamžitou komunikaci s občany, spustila Plzeň nově na webových st…