Písek: Městské středisko sociálních služeb má k dispozici nová auta

05.08.2018 7:35 | Zprávy

Čtyři nové osobní automobily v celkové hodnotě 2,26 milionu korun omladily vozový park Městského střediska sociálních služeb Písek. Klíčky k nim ve čtvrtek 2. srpna převzala ředitelka Marcela Průšová.

Písek: Městské středisko sociálních služeb má k dispozici nová auta
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

„Podařilo se nám uspět se žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která pokryje 85 procent nákladů na pořízení vozů a dalších pět procent uhradí příspěvek ze státního rozpočtu,“ říká Marcela Průšová.

Vedle tří aut značky VW Caddy, jež budou využívána pro poskytování terénní sociální služby, zejména k rozvozu obědů, mají pracovníci střediska k dispozici také nový Opel Vivaro vhodný pro přepravu vozíčkářů a lidí s omezenou hybností. Vůz je vybaven hydraulickou plošinou i dálkově ovládanou výsuvnou a otočnou sedačkou na místě spolujezdce. „Práci osobních asistentů u nás vykonávají především ženy, některé činnosti jsou však nad jejich fyzické možnosti. Takto vybavený vůz jim hodně pomůže,“ vysvětluje zástupkyně ředitelky Marie Bártová.

Z dosavadního vozového parku Městského střediska sociálních služeb Písek bude nyní například vyřazeno auto, které sloužilo už od roku 2002, kdy jej středisko získalo jako povodňový dar. Údržba takto starých vozů už byla finančně dosti náročná.

Pořízení nových automobilů je součástí širšího projektu Zvýšení kvality a dostupnosti sociálních služeb MSSS Písek. „Dalšími aktivitami, jejichž realizace se připravuje, jsou částečné stavební úpravy v budově na nábřeží a pořízení odpovídajícího vybavení tak, abychom vytvořili zázemí pro pracovníky poskytující terénní sociální služby. Díky tomu předpokládáme pružnější organizaci práce a tím pádem i kvalitnější řešení momentálních potřeb našich klientů,“ dodává Marcela Průšová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Street art festival Wallz oživí plzeňské ulice barvami

7:37 Plzeň: Street art festival Wallz oživí plzeňské ulice barvami

Již pátým rokem se plzeňská kulturní a kreativní zóna DEPO2015 snaží během festivalu WALLZ kultivova…