Plzeň: Aplikace na podporu zdravého životního stylu je ke stažení zdarma

13.04.2021 16:43

Společnost Amitia s. r. o., která patří k plzeňských inovativním firmám podporovaným městem, vyvíjí aplikaci s názvem Healthiary. Jejím cílem je uživatelům pomáhat chránit své zdraví, zvyšovat produktivitu a fitness úroveň.

Plzeň: Aplikace na podporu zdravého životního stylu je ke stažení zdarma
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Využijí ji lidé, kteří dbají o své zdraví a hledají způsoby, jak si ho udržet a zvyšovat svou fyzickou zdatnost, ale i ti, kteří trpí chronickými chorobami, například nespecifickými střevními záněty, opakovanými migrénami, diabetem a dalšími. Zájemcům je aplikace k dispozici ke stažení zdarma.

„Město trvale podporuje inovativní podnikatele, a to nejrůznějšími způsoby. V Plzni díky tomu vznikají a dále se rozvíjejí společnosti, které podnikají v oborech s vysokou přidanou hodnotou, zvyšují prestiž západočeské metropole a v neposlední řadě nabízejí kvalitní pracovní příležitosti. Potřebujeme zde mít firmy, které mají potenciál růst a budou dosahovat úspěchů nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

„Podpora inovativních firem je nedílně spojená s budoucí prosperitou. Společnost Amitia, která se zabývá tvorbou řešení založených na umělé inteligenci v oblastech Průmyslu 4.0, logistiky, digitalizace dokumentů, vzdělávání a zdravotnictví, podporuje v jejích aktivitách podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň. Tuto instituci mohou oslovit začínající podnikatelé i již fungující firmy,“ doplnil radní pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola.

Anketa

Vadí vám, že kandidát na ministra kultury Birke nemá vysokoškolské vzdělání?

36%
64%
hlasovalo: 3879 lidí

Hlavním cílem aplikace je umožnit uživateli vést si deník se zaměřením na své zdraví. Je cílena na efektivní logování kontaktů s ostatními lidmi v okolí v období epidemií a umožňuje vyhodnotit rizika možné nákazy. „Ve své aktuální podobě aplikace cílí na infekční choroby šířené kapénkovou formou a uživateli poskytuje informace o tom, jakou míru rizika podstupuje při svých aktivitách. Lidé skrze ni tedy mohou vidět, jak rizikové je jejich chování obecně, tak v porovnání s ostatními. Mohou také vidět, jak se časy, kdy opouštějí domov, překrývají s časy, kdy takto činí další uživatelé, tím pádem mají možnost své chování přizpůsobit s cílem minimalizovat kontakty,“ vysvětlil zakladatel společnosti a autor myšlenky aplikace Milan Legát.

Na vývoji aplikace firma stále pracuje. Do budoucna by podle něj měla dostat další rozměr, který se týká využití nástrojů strojového učení a umělé inteligence. „Uživatel bude mít možnost v aplikaci uchovávat své kompletní zdravotní záznamy i svá subjektivní pozorování týkající se jeho produktivity, fitness úrovně a zdraví. Aplikace mu na oplátku bude poskytovat doporučení či pozorování, která pak bude moct moci využít pro zlepšení kvality svého života,“ doplnil Milan Legát.

Konzultant BIC Plzeň Zbyněk Doležal uvedl, že v případě firmy Amitia s. r. o. se BIC podařilo najít dotační program, jímž společnost financovala nákup potřebných odborných služeb z oblasti umělé inteligence od Západočeské univerzity v Plzni. „Pomohli jsme firmě formulovat podnikatelský záměr, zpracovat a podat žádost o dotaci a následně vyřídit její proplacení. Díky tomu dnes disponuje softwarovým nástrojem umožňujícím efektivně provádět anotace dat pro účely strojového učení, jež jsou využitelné při aplikaci počítačového vidění, práci s audio daty či zpracování přirozeného jazyka. Poskytli jsme také sdílený pracovní prostor v našem BIC Port v centru Plzně a pomoc při vyhledávání zahraničních partnerů,“ doplnil.

Aplikace Healthiary je k dispozici ke stažení pro Android v Google Play store, a to zcela zdarma. Aby mohla být přístupná ke stažení v App store pro platformu iOS, je třeba ji zaštítit zdravotnickou organizací, proto v současné době společnost hledá pro tento účel vhodného partnera.

Detailní informace o aplikaci jsou k dispozici ZDE.
Více informací o možnostech podpory podnikatelských subjektů lze najít na webu podnikatelského a inovačního centra BIC Plzeň ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.