„Při rozhodování o souhlasu obce v případě posuzování nároku na doplatek na bydlení je hlavním hodnotícím kritériem skutečnost, zda se osoba v obci dlouhodobě zdržuje, vykonává výdělečnou činnost, žije zde s rodinou, děti plní povinnou školní docházku nebo se soustavně připravují na budoucí povolání a zda spolupracují se sociálními pracovnicemi obce. Přihlížíme rovněž k tomu, zda má osoba vůči městu nějakou pohledávku a zda jsou o daném člověku negativní informace od městské policie,“ vysvětlila postup primátorka města Prostějova Alena Rašková. Město nedisponuje volnými byty a proto i sociální pracovnice, které oslovily klienty na ubytovnách a společně se snaží řešit situaci a hledat standartní formu bydlení, musí využívat inzerce, realitních kanceláří, internetu a podobně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Migrace
Dobrý den ! Sleduji polskou politiku. V poslední době je tam velká aféra . Německá policie vozí nelegální uprchlíky přes hranici do Polska a tam je ponechává. Nemají žádné doklady , pouze nějaké vypsané papíry. Polská policie a dokonce pohraniční straž máji asi příkaz nic nedělat. Po polských měste...
Další články z rubriky

16:47 Liberec: Pozor soutěž, aneb zatočme s cigaretovými nedopalky
Odbor ekologie a veřejného prostoru ve spolupráci s kolektivním systémem společnosti NEVAJGLUJ, a.s.…