Benda (ODS): Ve Sněmovně se letos podařilo projednat klíčové vládní návrhy

13.12.2023 12:04 | Tisková zpráva
autor: PV

Na poslední schůzi roku 2023 se poslanci budou zabývat tisky v prvním a druhém čtení. Ve středu je na programu především projednání mezinárodních smluv. Uplynulý rok ve Sněmovně předsedové poslaneckých klubů SPOLU hodnotí jako úspěšný.

Benda (ODS): Ve Sněmovně se letos podařilo projednat klíčové vládní návrhy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

„Jsme téměř v polovině adventní doby, a tak doufám, že dnešní atmosféra ve Sněmovně bude klidná. Na programu dnešního jednání nejsou žádné kontroverzní body. Budeme projednávat věci, které chybí vládní koalici, ať už ve druhých nebo v prvních čteních, případně body napříč politickým spektrem. Zítra počítáme zejména s projednáváním mezinárodních smluv a dalších zpráv tak, abychom k 31. 12. měli splněno víceméně všechno, co vláda potřebuje a mohli jsme do nového roku 2024 vykročit s čistým štítem,” říká předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

„Poslanecká sněmovna toho za tento rok stihla opravdu hodně. Zákony, které byly schváleny vládou, se vždy vzápětí realizovaly. Za to patří dík poslancům, kteří letos ve Sněmovně strávili stovky hodin. Rád bych zde vyzdvihl novelu zákona o státním zastupitelství, kterou dnes budeme projednávat. V rámci novely dáváme my, politici, státnímu zastupitelství ještě širší nezávislost. Státní zastupitelství za posledních třicet let funguje dobře a svou činností výrazně přispívá k ochraně demokracie,“ řekl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Aleš Dufek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

20:05 Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.