Černochová (ODS): Liknavý přístup ministra zahraničí Rusku i prezidentovo mlčení jsou nepřijatelné

21.03.2018 9:41

Občanští demokraté v Poslanecké sněmovně chtěli formulovat jasné usnesení k útoku na bývalého ruského agenta ve Velké Británii, ministr zahraničí v demisi však jakoukoliv diskuzi odmítá. Jana Černochová považuje takový postup ministra zahraničí v demisi za nepřijatelný.

Černochová (ODS): Liknavý přístup ministra zahraničí Rusku i prezidentovo mlčení jsou nepřijatelné
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová

„Z ruské strany došlo k bezprecedentnímu obvinění České republiky z toho, že se podílela na teroristickém činu na půdě Velké Británie, našeho spojence. Proto jsme dnes navrhli, aby takové obvinění Poslanecká sněmovna jasně odsoudila. Zahraniční politika by totiž měla být věcí, kterou bude sněmovna řešit společně, bez ohledu na stranickou příslušnost. O to více, když se jedná o takto závažné obvinění. Nechtěli jsme této situace využít k útoku na vládu v demisi, naopak jsme chtěli silné usnesení Poslanecké sněmovny, které by vládu bez důvěry podpořilo v dalších krocích. Z těchto důvodu mne velice zaráží přístup ministra zahraničí v demisi, který sice tvrdil, že takový přístup je podle něj férový, ale pro návrh na zařazení bodu nehlasoval. Tímto přešlapováním na místě se stáváme v očích Velké Británie i dalších spojenců nedůvěryhodnými. Neméně zarážející je také mlčení prezidenta Miloše Zemana, který by měl hájit zájmy České republiky a jejích občanů a ne hledat „ztracené“ ředitele spřátelených firem,“ uvedla 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti vyzývají TOP 09: zbavte se Lomeckého

16:13 Piráti vyzývají TOP 09: zbavte se Lomeckého

Lídr Pirátů v pražských volbách Zdeněk Hřib zaslal otevřený dopis předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilo…