Dudek (ČSSD): Nezaměstnanost a některé nutné změny

10.11.2013 7:35 | Zprávy
autor: ČSSD

Tak jak se blíží skutečné vládní angažmá sociální demokracie, neměly by, přes napětí ve špičkách, být přehlédnuty i okolnosti, které trápí část naší populace.

Dudek (ČSSD): Nezaměstnanost a některé nutné změny
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Chci se zaměřit na problematiku resortu práce a sociálních věcí. Jmenovitě, pak na tu oblast, která se týká podpor v nezaměstnanosti a nároků na ni.

V minulém období jsme jako sociální demokraté významně kritizovali některá tzv. úsporná patření v této oblasti. Např. Topolánkův batoh a opatření ministra Drábka.

Na úvod je však dobrá jedna poznámka, každý zaměstnanec si v rámci svého příjmu a odvodů zaměstnavatele přispívá na státní politiku zaměstnanosti, z níž se vyplácí mimo jiné i podpory v nezaměstnanosti, a také opatření pro posílení zaměstnanosti v rámci aktivní politiky zaměstnanosti. Totéž se týká většiny OSVČ, tedy samostatně výdělečně činných. Můžeme tedy velmi laicky řečeno, tento systém považovat, tak trochu s nadsázkou, za pojišťovací systém, nyní dáváš a pak dostáváš podle spravedlivých pravidel, když práci nemáš.

Jaká je nyní situace? Vyjmenuji několik zásadních bodů, které po našem odchodu z vlády v roce 2006 doznaly změny a to výrazně v neprospěch těch, kteří podporu pobírají. Můj osobní názor je takový, že nelze vycházet z premisy, že nezaměstnaným se pracovat nechce a tudíž si v nezaměstnanosti podporu nezaslouží. Výše uvedené konstatování, … že si na to ukládám tam někam, to jen tento názor podporuje…“. Nyní ty body co se stalo po roce 2006:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Evropská unie chystá naprosté prasárny a vyděračské metody

17:03 Okamura (SPD): Evropská unie chystá naprosté prasárny a vyděračské metody

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám v Maďarsku.