Návrh poslankyně Gajdůšková podala již na počátku roku jako pozměňovací návrh. Ten však tehdy sněmovna nepřijala. Aktuálně však jako novela zákona o zaměstnanosti získal většinovou podporu napříč politickým spektrem. „V našem návrhu jde především o dorovnání příspěvku na zaměstnávání ve vztahu k navýšení minimální mzdy, které platí již od 1.1.2019. Minimální mzda přinesla zlepšení životních podmínek lidí se zdravotním postižením, kteří z velké části pracují právě za tuto mzdu,“ vysvětluje Alena Gajdůšková.
Zvýšení příspěvku na zaměstnávání je směřován k těm, kteří i přes nepřízeň osudu a své zdravotní postižení se snaží být platní, pracovat aspoň tak, jak jim jejich postižení dovolí. „To přes jejich úsilí ne vždy může být na 100 %. Právě to dorovnává státní příspěvek na jejich zaměstnávání tak, aby byla možná ekonomická stabilita organizací, firem, družstev, které osoby se zdravotním postižením zaměstnávají. Minimální mzda byla několikrát zvýšena. Pokud by nedošlo k navýšení i tohoto příspěvku, hrozilo by propouštění lidí se zdravotním postižením. To by byl velký problém pro tyto osoby, ale i společnost jako celek,“ říká k návrhu předkladatelka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV