Jurečka (KDU-ČSL): Za všechny rodiče, kteří si to zaslouží, chci poděkovat

01.04.2021 19:33

Projev na 96. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 4. 2021 k návrhu poslanců Kateřiny Valachové, Olgy Richterové, Lucie Šafránkové, Stanislava Grospiče, Markéty Pekarové Adamové, Marka Výborného, Jana Bauera, Věry Kovářové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 438/2020 Sb., o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii a o změně zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Jurečka (KDU-ČSL): Za všechny rodiče, kteří si to zaslouží, chci poděkovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Děkuji, dobré odpoledne. Budu opravdu velmi stručný. Chci tady ocenit to, že se podařilo po několika měsících návrh, který jsem předkládal loni na podzim v listopadu na zvýšení ošetřovného, já jsem dával i návrh na 80 %, to tady neprošlo. Prošla tehdy jenom varianta 70%. Jsem rád, že alespoň teď se tedy konečně většina v Poslanecké sněmovně k tomu kroku odhodlala, že ho udělá. Je to určitě pozitivní pro rodiny, určitě nejsme ještě na konci, čeká nás ještě určitě několik týdnů, kdy bude tento nástroj k užitku. Za všechny rodiče, kteří si to zaslouží, chci poděkovat. Poděkovat všem napříč spektrem. Myslím si a doufám, že i poslanci hnutí ANO to nakonec podpoří, takže tady tato iniciativa směřuje do finále. A protože jsem slíbil, že budu stručný, je to návrh, který se týká podpory rodiny a rodičů, takže nechci to prodlužovat, abych se také brzy dostal domů za dětmi na Moravu, takže určitě za KDU-ČSL toto je naše dlouhodobá priorita, my to podporovat budeme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Změnu je stanovení důsledků vad vyúčtování pro splatnost nedoplatku

23:51 Ministr Bartoš: Změnu je stanovení důsledků vad vyúčtování pro splatnost nedoplatku

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2022 k zákonu o službách