Konečná (KSČM): Jak Fialova vláda (ne)řeší krizi bydlení

23.06.2023 4:31 | Komentář
autor: PV

Bydlení, přesněji jeho nedostupnost, je obrovským problémem, který existoval, a to je fér si přiznat, ještě před nástupem vlády Petra Fialy. Vždyť ostatně bydlení bylo právě jedním z nejdiskutovanějších předvolebních témat. Namátkou si vzpomeňme slib ODS, že nezvýší daň z nemovitosti; koalice SPOLU hovořila o 40 tisících nových bytech ročně a piráti se zaklínali proklamacemi o rychlém a koncepčním řešení, zejména s ohledem na mladé rodiny.

Konečná (KSČM): Jak Fialova vláda (ne)řeší krizi bydlení
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Článek byl převzat z Profilu Ing. Kateřina Konečná - Jak Fialova vláda (ne)řeší krizi bydlení!

V tomto ohledu je dobré připomenout, že KSČM v rámci dohody o toleranci vlády ANO a dnes už bývalé ČSSD prosadila některé změny, na které mohla nová vláda navázat, a nemusel by se tak neustále opakovat scénář - „byty budou dostupné až… (Bartoš schválí zákon o dostupném bydlení, nebo dříve až Sobotka prosadí zákon o sociálním bydlení… a tak byste mohli doplňovat až do nekonečna)“.

Mluvím o vyčlenění prostředků ze státního rozpočtu na výstavbu obecních bytů pro menší města a obce, což mělo mimochodem multiplikační efekt i v tom, že tímto způsobem lze zamezit vylidňování venkova. Ano, mohli byste namítnout, že v součtu několik miliard korun bylo málo. A já s vámi budu souhlasit, ale bylo to něco, co, dle zpětné vazby těch, kteří takto byty ve svých městech a obcích postavili, fungovalo. Stačilo tedy posílit osvětu, zapojit více municipalit a přidat finance.

Všichni mluví o bydlení pro mladé. Nikdo v této oblasti neudělal v polistopadové éře víc než právě KSČM, díky jejímuž tlaku se podařilo prostřednictvím Státního fondu podpory investic prosadit zavedení programu Vlastní bydlení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

4:32 Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupujícím vedrům.