Krumer (SPD): Nové skutečnosti zpochybňují nutnost bourat letiště v Líních

26.09.2023 15:14 | Komentář

Je to více politická hra vlády, než skutečná potřeba s podezřením na jiné zájmy a důvody nevratného ničení našeho strategického majetku. Je podezřelé proč se tlačí do Líní u Plzně, když jsou i jinde v ČR lokality a pozemky, kde se nemusí nic bourat.

Krumer (SPD): Nové skutečnosti zpochybňují nutnost bourat letiště v Líních
Foto: archiv politika
Popisek: Vladislav Krumer

Pokud v Líních u Plzně zbourají letiště a cíl těch organizátorů s vylhanými důvody k bouráni letiště, které neustále mění, se naplňuje, tak to není dobrá zpráva, ale prohra. V souvislosti s tím je to i vandalství za miliardy včetně zničení dalších přilehlých pozemků, luk a prostoru se vzrostlými stromy v okolí letiště. Zabrány tímto záměrem budou i pozemky, nezbytné pro výstavbu silničního přivaděče z dálnice D5. Už v současnosti je v lokalitě Líně nedostatek podzemní vody, a tímto nesmyslným vandalstvím a zabetonováním dalších pozemků pro zájmy nadnárodních monopolů bude tento problém jenom prohlouben.

Je to více politická hra vlády, podporovaná PK, než skutečná potřeba, s podezřením na další zlodějny, nevratné ničení a rozkrádáni našeho strategického majetku. Je podezřelé, proč se tlačí do Líní, když jsou i jinde v ČR lokality a pozemky, kde se nemusí nic ničit, bourat, a jsou tam pracovní síly. Pro Plzeň a Plzeňský kraj je to nenahraditelné strategické zařízení.

Vypadá to jako záměr zničit jediné letiště v PK, v ČR postupně už čtvrté, z jiných důvodů. Důvod, kterým vláda ničení letiště zdůvodňovala, už neexistuje, protože VW nemá zájem v Líních o továrnu na výrobu baterií pro elektroauta. Šéf VW dokonce prohlásil: Hoří nám střecha nad hlavou, zastavujeme investice a budeme propouštět. V případě katastrof i vzhledem k mezinárodní situaci budou likvidací letiště Plzeň i Plzeňský kraj výrazně oslabeny, protože je to jediné letiště v Plzeňském kraji s kvalitní přistávací dráhou i pro velká dopravní letadla.

A vůbec nejde jenom o leteckou záchranou službu a pouze o vrtulníky, to je sice citlivý, ale řešitelný důvod. Je tam i letecký klub s výcvikem letců, hangáry, sklady a další činnosti. Taky jsou oprávněné pochyby, že by tady zůstala spolehlivá a po 24 hodin fungující vojenská záchranná služba a že to nebudou další soukromníci, s čímž se všechno změní, zhorší, prodraží a zhorší se péče o zdraví a životy občanů nejen Plzeňského, ale i Karlovarského kraje, kde současná vojenská záchranná služba z Líní taky zasahuje.

Ale vláda dosud žádné svoje sliby ještě nesplnila, jenom pro svoje kšefty bezohledně bourá a ničí. Pokud už chtějí letiště zničit, tak napřed by měli v blízkosti Plzně vybudovat nové stejných parametrů včetně budov a zázemí, ponechat do té doby to současné, a potom začít bourat letiště v Líních. Je nesmysl radovat se z toho, že přijali nabízený pozemek na vybudováni plochy pro záchranou leteckou službu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu PaedDr. Vladislav Krumer

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …