Kuba: Výsledky voleb vnímám jako nový start pro ODS

26.10.2013 20:44 | Zprávy
autor: ODS

Miroslava Němcová a Martin Kuba poděkovali v sobotu večer po sečtení většiny hlasů svým voličům. Zároveň oznámili, že občanští demokraté jsou připraveni spolupracovat pouze s etablovanými pravicovými stranami. V tuto chvíli proto strana odchází do opozice a na vládě se podílet nebude.

Kuba: Výsledky voleb vnímám jako nový start pro ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba a Miroslava Němcová

„Děkuji všem, kteří nám dali hlas. Děkuji i všem našim podporovatelům a kandidátům. Výsledek je pro ODS porážkou. Nepřestaneme ale usilovat o to, aby Česká republika byla zemí demokratických poměrů a zemí parlamentní demokracie. ODS půjde do opozice a nebudeme se podílet na vládním angažmá. Čas, který získáváme, využijeme pro to, abychom krok za krokem získávali důvěru zpět a mohli v plné síle vstoupit do voleb v příštím roce,“ uvedla Němcová.

K poděkování voličům se připojil i úřadující předseda ODS Martin Kuba. „Děkuji všem, kteří nám dali svou důvěru. Měli jsme příliš málo času na to, abychom vše opravili. Výsledky vnímám jako nový start pro ODS, aby se vrátila tam, kam patří, a byla silnou pravicovou stranou,“ uvedl Kuba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Pane prezidente, novoroční čas je časem k zamyšlení

6:03 Kavij (KSČM): Pane prezidente, novoroční čas je časem k zamyšlení

Na samotný závěr roku vyrazil na soukromou návštěvu KRNAP pan prezident Petr Pavel.