Mašek (ANO): Nějaká nová strategie vlády?

07.11.2023 16:21 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cenám elektrické energie

Mašek (ANO): Nějaká nová strategie vlády?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jiří Mašek (ANO)

Češi letos platí víc za elektřinu než kdokoli ze sousedů. Ukázalo to porovnání Eurostatu, poté co mu Český statistický úřad začal posílat přesná čísla. V prvním pololetí roku platili za proud v průměru méně nejen Slováci a Poláci, ale i Rakušané. Klasika, že? Jen připomenu, že Česká republika je exportérem elektrické energie a je to pro srovnání tak, jako kdyby byla nafta na světě nejdražší pro řidiče v Saúdské Arábii, a to kupodivu nemají. To by tam museli zaúřadovat loupežníci Fialovy vlády.

Podle mého nám to snad dělají schválně, to už nelze zdůvodnit ani vyšším výběrem DPH. To je nějaká nová strategie vlády? Do kalkulace je nutné promítnout, že v ČR jsou 3x nižší příjmy než v Rakousku či Německu, tedy teď už jsme na tom bilančně skoro nejhůř ze všech, a to elektřinu, vyrábíme. Proč tomu tak je? Premiér nám zajisté odtajní zdrcující odhalení: „Může za to Babiš!“

Dopady vysokých cen se už projevily i v průmyslu. Jsme nejprůmyslovější stát v EU a vývoz naší produkce největšímu odběrateli Německu se snížil o 16,5 procenta. Fiala nás vede “do kytek”. Selhání jeho africké mise, kde se k němu všichni otáčejí zády, to jen dokresluje. Tak už se jen modlit, aby byla mírná zima.

Kam až to tato vláda nechá dojít?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Tady se připravuje občanství až do čtvrté generace

23:08 Mašek (ANO): Tady se připravuje občanství až do čtvrté generace

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 21. června 2024 ke korespondenční volbě