Michálek (Piráti): Jako by nestačilo, že máme jedny z nejdražších dat v Evropě

06.12.2024 16:21 | Monitoring
autor: PV

Projev na 119. schůzi Poslanecké sněmovny 6. prosince 2024 k zdražení mobilních telefonů v důsledku rozhodnutí Nejvyššího soudu ve prospěch Ochranného svazu autorského (OSA)

Michálek (Piráti): Jako by nestačilo, že máme jedny z nejdražších dat v Evropě
Foto: Interview ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek

Děkuji za slovo, vážený pane místopředsedo, vážená vládo, vážené kolegyně, vážení kolegové, milí občané, dnes budu navrhovat dva body na program dnešního jednání.

Ten první bod už dobře znáte. Je to problematika usnesení, které by stanovilo pravidla jednání Poslanecké sněmovny tak, abychom zkrátili dobu projednání programu schůze, protože přece jenom už máme čtvrt na jedenáct, začínali jsme v devět hodin a bylo tam jedno delší vystoupení a smyslem těchto vystoupení je odkládat důležité zákony. A my se domníváme, že by vystoupení k programu schůze měla být časově limitována i v případě přednostních práv na 30 minut, a taky podle toho sami postupujeme.

A já navrhuji, abychom projednali dnes jako pátý bod po pevně zařazených bodech ministra financí, bod 219, autonomní usnesení, a v rámci toho se připravili na příští týden, kdy se budou projednávat zákony o České televizi a jsou opět avizovány další obstrukce druhého čtení. Protože kdybychom měli schválená pravidla jednání, která by stanovila délku projevu, nebyl by to všelék, ale výrazně by to usnadnilo chod Poslanecké sněmovny tím, že by byly stanoveny jasné limity, nebylo by možné mít sedmihodinový projev, ale jenom hodinový projev, k programu schůze by člověk nevystupoval 30 minut, ale kdyby nevystupoval nekonečně dlouho, ale 30 minut, a nebylo by možné do nekonečna roztáčet kolotoč faktických poznámek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Rekordní vedra zabíjejí lidi po celé Evropě

7:04 Farský (STAN): Rekordní vedra zabíjejí lidi po celé Evropě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlně veder, která sužují Evropu.