Niedermayer (TOP 09): Šídlo, putika, Kladno a Blaník aneb proč se nebojím budoucnosti…

30.11.2014 17:33 | Zprávy

Otrávenost ve společnosti se blíží nebezpečně bodu, kdy vzrůstá pocit beznaděje. Nebo snaha bránit se metodami ne zcela vhodnými (i když zvýšená poptávka po vejcích může podpořit naše neustále strádající zemědělce).

Niedermayer (TOP 09): Šídlo, putika, Kladno a Blaník aneb proč se nebojím budoucnosti…
Foto: TOP 09
Popisek: Luděk Niedermayer

Mám ale zato, že naší zemi čeká lepší budoucnost a některé dnešní "nepříjemnosti" nebudou trvat dlouho. Mám pro to nejméně 4 důvody:

1. Máme kvalitní média. A to bez ohledu na to, kdo je vlastní. Kromě skvělých týdeníků typu Respektu, který vždy stojí za přečtení, se mi líbí, jak píší i "masovější" noviny. Každý týden se těším na pátek v Hospodářkách s Jindřichem Šídlem a zmínit všechny výborně píšící novináře v HN by zabralo dost řádků. Skvělé texty jsou třeba i na iDNES (namátkově poslední, "zemanovský", od Jana Wirntzera) a za přečetení stojí třeba i komentáře od Saší Mitrofanova na Novinkách. Média vytvářejí tlak na politiky. Rychle a razantně reagují na jejich konání a chyby. Tento "nástroj" na podporu demokracie nefunguje rychle, ale vliv na společnost a politiky má velký.

2. Strategie IV. cenové skupiny už nefunguje. Dle posledního průzkumu klesla popularita prezidenta Zemana pod 40%. Není to podle mne důkazem toho, že prezidenty nemají Češi rádi. Naopak podpora klesla I PŘES TO a nikoliv v důsledku toho, že by se prezident odhodlal podporovat nepopulární nicméně správné věci. Myslím, že mnoho lidí prostě soudí, že se nám "volba nepovedla". A mohli by být proto příště "opatrnější". A měli by na nás, politiky, klást vyšší nároky. Což by bylo jen dobře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: TOP 09

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš: Boj za demokracii je i bojem za svobodu odlišných názorů

16:09 Babiš: Boj za demokracii je i bojem za svobodu odlišných názorů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k 17. listopadu