ODS: Dopravní chaos hrozí nejen Praze 7, Chceme garance

17.06.2019 10:28

Rozhodnutí pražských radních zrušit tendr na opravu Libeňského mostu může zásadně zhoršit dopravní situaci v metropoli. Reálně totiž hrozí souběh opravy Libeňského a Hlávkova mostu, který by vyvolal obrovské komplikace především pro Prahu 7.

ODS: Dopravní chaos hrozí nejen Praze 7, Chceme garance
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Zrušení tendru na opravu Libeňského mostu neznamená jen ztrátu desítek milionů za stavební dokumentaci. Hrozí, že přestanou platit vydaná povolení a složitý povolovací proces bude nutné absolvovat znovu. Přitom hlavní město dnes nemá ani vybraného projektanta. Potřebných razítek se projekt nemusí dočkat ani do konce volebního období,“ přibližuje rizika předseda klubu zastupitelů ODS na Praze 7 Tomáš Bartovský.

„Harmonogram zrušeného projektu počítal s dokončením stavby do 2022. To bude mít nový projekt v ideálním případě teprve všechna potřebná povolení. Stavební práce tedy nemohou začít dřív než v roce 2023. Současně bude nutná oprava klíčového Hlávkova mostu, na kterém se nyní provádí diagnostika. Oba mosty vzájemně fungují jako objízdné trasy a souběh oprav by způsobil totální dopravní kolaps v centru Prahy a na Praze 7. Proto chceme, aby primátor Hřib a radní pro dopravu Scheinherr veřejně garantovali, že k souběhu stavebních prací na Libeňském a Hlávkově mostě v žádném případě nedojde,“ dodává Tomáš Bartovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Máme připraveno šest projektů, o prostředky z EU zažádáme

6:32 Hejtman Netolický: Máme připraveno šest projektů, o prostředky z EU zažádáme

Pardubickému kraji se nabízí velká příležitost, jak zajistit financování velkých a důležitých invest…