Paroubek: Zdražení jízdného v Praze není opodstatněné

10.02.2014 16:55 | Zprávy

Za velmi nepovedený považuji nápad generálního ředitele pražského Dopravního podniku Jaroslava Ďuriše na zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě v hlavním městě. I když o takovém návrhu bude pravděpodobně rozhodovat až nově složené zastupitelstvo města po podzimních volbách, je třeba začít o tomto problému hovořit nahlas již nyní.

Paroubek: Zdražení jízdného v Praze není opodstatněné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Není podle mého názoru před Pražany obhajitelné, aby cena jízdného vzrostla o 10 %. Zejména v době, kdy vidíme, že stavbu nových stanic metra kvůli předražení vyšetřuje policie. Jak známo, Dopravní podnik se i v minulých letech stal prostředkem pro obohacení úzkých lobbistických skupin spjatých s pravicovými stranami. Podnik se zkrátka dostal do spirály finančních machinací, ze kterých se chce dostat na úkor peněženek cestujících. Je to chybná cesta.

V minulých letech se lidé museli již smířit s malou revolucí v městské dopravě, kdy bylo fungování dopravy značně zredukováno. Stejně tak došlo v posledních letech ke značnému růstu jízdného, aniž by ovšem byl výrazně zvýšen komfort dopravy.

Lidé mají dnes už tak do kapsy hluboko. Lidé ve vedení města i dopravního podniku by se měli soustředit na získání nových peněz a jejich efektivního rozdělování do modernizace vozového parku. Začít by se dalo u toho, že se ukončí loupeže za bílého dne... A bylo by dobré znát, kdo za to všechno skutečně nese odpovědnost.

Jiří Paroubek, předseda LEV 21

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Výdaje na obranu musí být účelné

6:23 Rozvoral (SPD): Výdaje na obranu musí být účelné

Hnutí SPD důrazně varuje před nezodpovědným navyšováním výdajů na obranu, ke kterému se ČR zavázala …