Peksa (Piráti): Evropa tratí na daňových rájích přes 1,4 bilionu korun ročně

20.09.2023 14:01 | Tisková zpráva

V přepočtu minimálně 1,5 miliard korun ročně (asi 65 mil. euro) by mohla získat Česká republika zpět na daních, pokud by zamezila odvádění peněz do daňových rájů. Ukázala to dnes zveřejněná studie politické skupiny Greens/EFA, jejíž součástí jsou čeští Piráti. Na úrovni Evropské unie by pak opatření přinesla v přepočtu více než 1,4 bilionu korun (59,5 mld. euro) ročně.

Peksa (Piráti): Evropa tratí na daňových rájích přes 1,4 bilionu korun ročně
Foto: Vít Hassan
Popisek: Europoslanec Mikuláš Peksa

Piráti boj proti daňovým rájům dlouhodobě podporují. Peníze vybrané navíc by pak mohly skončit nejen v českém podfinancovaném školství, ale také by mohly pomoci umořit stále se zvyšující státní dluh.

„V tuhle chvíli státy neznají celkový rozsah majetku svých obyvatel ani firem, které v nich podnikají. To je problém. Proto je prvním krokem zvýšení transparentnosti. Už nemůžeme dál jenom přihlížet tomu, jak nejenom digitální giganti, ale i různí korupčníci či oligarchové skrývají svůj majetek v daňových rájích. Společnosti v nich neplatí daň z příjmu či zde zakrývají své skutečné vlastníky. Dalším krokem je odstřihnutí těchto společností od financování z veřejných zakázek,“ říká pirátský europoslanec Mikuláš Peksa.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

21:03 Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

Alkohol představuje v České republice závažný problém s významnými zdravotními a sociálními důsledky…