Piráti a Zelení zahájí jednání o vytvoření společného senátorského klubu

19.10.2014 20:30

Ve druhém kole senátních voleb ve dnech 17. a 18.10. 2014 uspěli oba postoupivší kandidáti, se kterými Piráti uzavřeli volební spolupráci a v jejich kampani je podporovali.

Piráti a Zelení zahájí jednání o vytvoření společného senátorského klubu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

Tento úspěch navazuje na velmi příznivé výsledky z komunálních voleb a poskytuje Pirátům větší podíl na tvorbě a připomínkování zákonů schvalovaných v Senátu.

Piráti děkují voličům, že se nenechali přesvědčit masivními předvolebními kampaněmi našich politických konkurentů a dali přednost kvalitním osobnostem, které v druhém kole senátních voleb zvolili jako své zástupce. Jsme přesvědčeni, že Václav Láska a Jitka Seitlová budou v Senátu působit jako síla, která přispěje ke zlepšení politické kultury a hlavně k přijímání kvalitní legislativy. Úspěch našich kandidátů nás velmi těší a posílení propirátského vnímání politiky v Horní komoře Parlamentu nám umožní účinněji prosazovat náš program.

Pirátská strana již oslovila Libora Michálka a nově zvoleného senátora Václava Lásku ohledně možnosti vytvoření společného senátorského klubu složeného z dalších obdobně smýšlejících senátorů, kteří byli zvoleni jako nezávislí nebo kandidovali v koalici s podporou více subjektů.

Od vytvoření společného senátorského klubu si Piráti slibují efektivnější rozšiřování jejich témat jako transparence státní správy a politických stran, ochrana občanských a spotřebitelských práv a svobod či technologická modernizace a s ní spojený rozvoj ekonomiky do politického prostoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Česká pirátská strana

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Vidím velký obchodní potenciál mezi ČR a africkými státy

21:10 Premiér Babiš: Vidím velký obchodní potenciál mezi ČR a africkými státy

Premiér Andrej Babiš se v úterý 18. prosince 2018 zúčastnil Fóra Afrika–Evropa ve Vídni. Fórum uspoř…