Prokop (ANO): Pražská koalice sestavená na vládním půdorysu Pražanům žádné výhody nepřináší

22.09.2023 23:02 | Komentář

Mimořádná pražská rada dnes měla na programu jediný materiál k nákupu budovy pošty v ulici Na Strži na Pankráci.

Prokop (ANO): Pražská koalice sestavená na vládním půdorysu Pražanům žádné výhody nepřináší
Foto: Šimon Rogl
Popisek: Setkání předsedy pražského ANO Ondřeje Prokopa s občany

Logicky by se nabízelo, že náměstek Hlaváček dojde za svým stranickým kolegou, ministrem vnitra Vítem Rakušanem a pokud Praha skutečně budovu potřebuje, což podle nás není úplně jednoznačné, dohodnou se spolu na výhodném odkupu pro město. Evidentně když jde o to se společně vyfotit, sejít se dokáží, tak by to mohlo fungovat. Realita je však jiná!

Praha se musí přihlásit do dražby a soupeřit s dalšími zájemci. V průběhu jednání rady se však ukázalo, že pošta nastavila podmínky dražby tak, že se jí město v podstatě ani zúčastnit nemůže. I dle názoru legislativního odboru je to za těchto podmínek velmi právně sporné. Pošta chce zůstat v nájmu na 5+5+5 let za pevné nájemné cca 6 milionů, ale posudek magistrátu hovoří o 9,5 milionech. Absolutně se to nepotkává u vyvěšení záměru, který musí hlavní město vždy provést. Dále v případě rekonstrukce budovy bude mít vlastník budovy povinnost, aby nabídl obdobné prostory v okruhu 500 m2.

Další otázkou je, co s budovou hlavní město plánuje v případě, že by se odkud nakonec přeci jen zdařil. Pokud jejím záměrem je vybudování dostupného bydlení, pak jsme v hnutí ANO samozřejmě připraveni projekt odkup podpořit. Ale máme obavy, že současná koalice není schopná takový projekt rozumně a efektivně uchopit.

Podívejme se například na to, jak to dopadlo nebo spíš zatím nedopadlo s Novou Palmovkou, která je rozestavěná už několik let. Jednoduše máme strach, aby to nebyl jen další tunel z peněz daňových poplatníků.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Velmi mi vadí, že se vláda nepokusila získat nějaké finanční prostředky z Evropské unie

14:07 Mračková Vildumetzová (ANO): Velmi mi vadí, že se vláda nepokusila získat nějaké finanční prostředky z Evropské unie

Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2023 k opatřením, souvisejícím s ozbrojeným kon…