Prokop (ANO): Zneužít voleb ke sběru podpisů? Očekávám, že se za to Čižinský veřejnosti omluví

14.10.2021 19:32 | Komentář

Komentář ke zneužití voleb hnutím Praha Sobě Jana Čižinského probírané na dnešním jednání ZHMP

Prokop (ANO): Zneužít voleb ke sběru podpisů? Očekávám, že se za to Čižinský veřejnosti omluví
Foto: Archiv O. Prokopa
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO

Nedávné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR využila Praha sobě k politické agitaci v blízkosti volebních místností. To popudilo většinu politických stran a hnutí napříč spektrem.

V reakci na to ve čtvrtek předložili opoziční zastupitelé na jednání pražského zastupitelstva návrh změny zákona o volbách do Parlamentu České republiky. Návrh byl většinově schválen.

Většina zastupitelů kroky Praha sobě jednoznačně odsoudila jako amorální a neetický krok, kterým se hnutí nepřímo snažilo ovlivnit průběh voleb. To, že byl ze strany Praha sobě zřejmě porušen zákon, v rozsáhlé diskuzi připustila i právnička a pražská radní Hana Marvanová Kordová (STAN).

Volby jsou nejvýznamnější událostí v demokratickém státě. Jejich hladký průběh a férovou nesmí být ničím narušována. Praha sobě měla většinu roku na to, aby stavěla své petiční stánky kdekoli je to možné a sbírala podpisy pod svou petici. Zneužít voleb ke sběru podpisů považuji za hrubé narušení průběhu voleb a očekávám, že se za to Jan Čižínský veřejnosti omluví. Měl by.

Ing. Ondřej Prokop
Předseda klubu zastupitelů hnutí ANO hl.m.Prahy, zastupitel Prahy 11

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá