Prokšanová (KSČM): Inaugurací prezidenta Trumpa se nezměnilo vůbec nic

28.01.2025 4:31 | Monitoring
autor: PV

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na první kroky Donalda Trumpa v úřadu

Prokšanová (KSČM): Inaugurací prezidenta Trumpa se nezměnilo vůbec nic
Foto: KSČM
Popisek: Petra Prokšanová

Tak si tu potrhlou diskuzi na sociálních sítích, ze které Trump vychází jako Superman i pro mnoho lidí hlásících se k levici, shrňme. USA byly, jsou a pravděpodobně i do budoucna budou největší válečný štváč a imperialistická velmoc, která nevybíravým způsobem zasahuje do suverenity dalších států, násilím do nich vyváží svou "demokracii" pomocí tanků a přesolených hranolek, a to bez ohledu na to, kdo je zrovna prezident.

Proč by USA měly být najednou za Trumpa, který už navíc bude vládnout podruhé, lepší? Protože prohlásil, že teď už "jsou jen dvě pohlaví"? Z toho se nejvíc raduje pravděpodobně nadnárodní byznys, který se na tuto prodejní strategii přes noc přeorientoval, a my si teď nebudeme kupovat CocaColu v duhovém obalu, ale v obalu s výjevy z ultrakatolických příruček pro hříšníky.

To vás dělá klidnějšími? To přebíjí vraždění dětí v konfliktech, za kterými více či méně otevřeně stojí americká zbrojařská lobby? Přebíjí to i další kroky, které Trump ihned po svém uvedení do úřadu udělal a coby neřízená střela ještě udělá?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Seznam priorit, se kterými se vrátíme do vlády

19:02 Havel (TOP 09): Seznam priorit, se kterými se vrátíme do vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vedení TOP 09.