Račok (SPD): O korupci toho bylo napsáno hodně

19.02.2020 21:56 | Zprávy
autor: PV

Věřím, že lidé naší země nejsou hluší, slepí a bez vlastního názoru.

Račok (SPD): O korupci toho bylo napsáno hodně
Foto: redakce
Popisek: Ladislav Račok

A zem trápená, zkoušená, lidé dřené daněmi, majetek a dobytek jejich jim brán, aby pánům plná břicha skvétala a topíce se v číších plných zapomněli na svoji zem a lid. Tak dobře činí bratři a sestry, jenž prapor cti pozvedli ve jménu této země a jejího lidu. Pak o svůj chléb, džbán vody se rozdělím a svého koně jim dám a s nimi vstoupím pod prapor svobody.

Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Mistr Jan Hus: Úryvek z kázání
Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zem, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra.
Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou pro bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají.
Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno.
Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa?
A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.
Však poznejte se, vy zloději chudého lidu neboť Bůh i lidé vás vidí.

 

O korupci toho bylo napsáno hodně, a mnoho se zajisté ještě ukáže, pokud se najde politická a společenská vůle k tomu, aby se korupce veřejně označila, společensky odsoudila a spravedlivě posoudila. Můžeme se domnívat, že jde o populistický krok pisatele, ale pravda je jiná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…